FB TW PIN NWS
BioRank 685

Burcu Soysev

Doğum tarihi : -
Burcu Soysev kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Burcu Soysev doğum yeri : Ankara

Burcu Soysev Biyografisi

Burcu Soysev, Ankara’da doğmuştur. Annesi Güngör Soysev, babası bestekar İlgün Soysev’dir. Tayfun adında bir erkek kardeşi vardır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini TED. Ankara Koleji'nde tamamladı. Ortaokul ve lise Döneminde, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Yarı Zamanlı statüde eğitim gördü.
Prof. Muzaffer Arkan'ın şefliğindeki Ankara Çoksesli Korosu ve aynı zamanda kurucularından biri olduğu Orfeon Oda Korosu'nda söyledi.

Burcu Soysev, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan Ana Sanat Dalı giriş sınavlarını kazandı fakat ailevi nedenlerle bölüme devam edemedi ve aynı yıl kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne devam etmek durumunda kaldı. Fakülteyi bitirerek avukatlık stajını tamamladı.

Ancak müzisyen olma isteği ağır bastı ve 2002 yılında birincilikle girdiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nden sınıf atlayarak, üç yılda Opera-Şan Ana Sanat Dalı birincisi ve Müzik Fakültesi ikincisi olarak mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini de aynı üniversitede tamamlayan Burcu Soysev, şan hayatı boyunca Gülşen Kocaay, Keriman Davran, Nilgün Akkerman, Suna Korat, Pekin Kırgız, Oylun Erdayı ve Eralp Kıyıcı ile çalışmıştır.

2000-2013 yılları arasında Ankara Devlet Operası'nda misafir sanatçı olarak çalışan Burcu Soysev, Eylül 2011'de Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı'nın açtığı öğretim görevlisi sınavlarını kazanarak kurumda Öğretim Görevlisi ve Şan Ana sanat Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır.

Ocak 2013'te Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün açtığı Soprano Kadro sınavlarını birincilikle kazanan Burcu Soysev, tercihini sanatçı olmaktan yana kullanarak İstanbul Devlet Operası'ndaki görevine başlamıştır.

Halen İstanbul Devlet Operasında soprano olarak görev yapmakta olan Burcu Soysev, Üniversitelerarası Kurul tarafından düzenlenen Doçentlik Sınavı'nın iki aşamasında da (Eser İnceleme ve Sözlü Aşama) başarılı bulunarak 4 Ekim 2013 tarihinde Opera Şarkıcılığı dalında 'Doçent' ünvanı almıştır.

Burcu Soysev, ayrıca, Ankara ve İstanbul Devlet Operalarınca görevlendirilerek pek çok konserde solist olarak yer almış, görev yaptığı süre içinde sahneye konan bütün korolu eserlerin de korosunda görev yapmıştır.

Burcu Soysev, operadaki görevinin yanında halen Haliç Üniversitesi Konservatuvarı'nda Şan Ana Sanat Dalı'nda Doçent olarak çalışmaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Burcu Soysev için yapılan aramalar

Burcu Soysev, Burcu Soysev biyografi, Burcu Soysev hayatı, Burcu Soysev özgeçmişi, Burcu Soysev hakkında, Burcu Soysev doğum yeri, Burcu Soysev fotoğraf, Burcu Soysev video, Burcu Soysev resim, Burcu Soysev kimdir?, Burcu Soysev kaç yaşında?, Burcu Soysev nereli, Burcu Soysev memleketi