FB TW PIN NWS
BioRank 7052

Mehmet Ali Ilıcak

Doğum tarihi : 26.Şubat.1970
Mehmet Ali Ilıcak kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : İş adamı
Mehmet Ali Ilıcak doğum yeri : İstanbul

Mehmet Ali Ilıcak Biyografisi

Medya patronu, köşe yazarı, iş adamı

Mehmet Ali Ilıcak, 26 Şubat 1970 tarihinde Tercüman gazetesinin sahibi Kemal Ilıcak ve Nazlı Ilıcak'ın oğlu olarak İstanbul’da doğmuştur. Aslı (d.1972) adında bir kızkardeşi vardır.

1991 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın hediye ettiği Kuran-ı Kerim’i okumaya başladı. Ayrıca içki bırakmasını istedikten sonra içki içmeyi bıraktı.

Mehmet Ali Ilıcak, medya sektöründe Akşam, Güneş, Tercüman ve son olarak da Bugün gazetesinin kurulmasında rol aldı.

Akşam gazetesinin de patronu olduğunda 1997 yılında Akşam gazetesinin vaadettiği TV cihazlarını okuyucularına vermeyince ve TRT'den aldığı 1.4 trilyon liralık bandrolün parasını ödemeyince hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkartılan ve Londra'ya gitmek için bindiği uçak rötar yapınca yakalanan Mehmet Ali Ilıcak tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gaztecilikten vaz geçtikten sonra bir yapım şirketi kurdu. Öyküsünü kendi yazdığı “Ateşten Koltuk” adlı senaryolaştırdığı dizi 2008 yılında Fox TV’de yayınlandı. Bu dizide Can Ataklı da bir gazeteciyi canlandırdı.

Mehmet Ali Ilıcak, 15 Ağustos 2000 tarihinde şarkıcı Meyra ile evlendi. Kemal (d.30 Haziran 2012) adında bir oğlu var. Nikah şahitliğini Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Ali Ilıcak için yapılan aramalar

Mehmet Ali Ilıcak, Mehmet Ali Ilıcak biyografi, Mehmet Ali Ilıcak hayatı, Mehmet Ali Ilıcak özgeçmişi, Mehmet Ali Ilıcak hakkında, Mehmet Ali Ilıcak doğum yeri, Mehmet Ali Ilıcak fotoğraf, Mehmet Ali Ilıcak video, Mehmet Ali Ilıcak resim, Mehmet Ali Ilıcak kimdir?, Mehmet Ali Ilıcak kaç yaşında?, Mehmet Ali Ilıcak nereli, Mehmet Ali Ilıcak memleketi