FB TW PIN NWS
BioRank 2719

Can Ataklı

Doğum tarihi : ??.Mayıs.1956
Can Ataklı kaç yaşında : 68
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Gazeteci
Can Ataklı doğum yeri : Diyarbakır

Can Ataklı Biyografisi

Can Ataklı, 1956 yılının Mayıs ayında babasının ilk görev yeri olan Diyarbakır’da ailesinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Babası Hikmet Ahmet kimya mühendisidir, annesi de kimya mühendisi olan Kadriye Özkan’dır. Babası kadro olmadığı için lisede kimya öğretmenliği yaparken, Annesi ise Tekel Fabrikasında kimya mühendisi olarak çalışmıştır. Daha sonra anne ve babası Şeker Fabrikaları'nda çalışır; bu vesile ile sırasıyla Susurluk, Uşak, Erzincan gibi yerlerde geçer çocukluğu. Balıkesir Atatürk İlkokulu'ndan mezun olur.
Baba tarafından Kafkaslar'dan gelip bir kısmı Erzurum, bir kısmı da Balıkesir'e yerleşmiş bir aileye mensuptur. Can Ataklı'nın ailesi ise ailenin Balıkesir kanadını oluşturmaktadır. Cem (d.1961) adında kardeşi vardır.

Can Ataklı, daha ortaokuldayken Milliyet gazetesinin düzenlediği bilgi yarışmasında Türkiye genelinde ilk ona girerek Balıkesir'i temsil eder. Daha sonra İstanbul Erkek Lisesi'nde yatılı okumaya başladı. Lise iki ve üçüncü sınıfı, ailesi Ankara'ya taşındığından Ankara Gazi Lisesi'nde bitirdi. 1974 yılının sonlarına doğru İstanbul'a giderek, İstanbul İktisadi ve Ticari ilimler Akademisi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler bölümünde okudu.

Gazeteciliğe Yeni Ortam gazetesinde başladı. 1975 yılında Vatan gazetesinde devam etti.

Can Ataklı, 1980 yılında denizci olarak 16 ay askerlik yaptı.

Vatan, Günaydın, Dünya, Tan, Sabah, Kanal 6, Habertürk TV, Star, Star TV ve Business Channel'da köşe yazarı, yayın koordinatörü, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmenliği yaptı.

1986 yılına kadar Günaydın gazetesinde çalıştı. 1984- 1985 yılları arası Tan gazetesini yönetti.

2003-2004 yılında Star TV'de ana haber sundu, ve Kırmızı Koltuk adlı programı sunuculuğu yaptı.

Can Ataklı 2006 yılının aralık ayından beri çalışmakta olduğu Vatan Gazetesi'nden 2013 yılının Temmuz ayında ayrıldı.

Can Ataklı, 30 Temmuz 2013 tarihinde 2014 yılı yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için CHP'den aday olacağını açıkladı.

23 Eylül 2013 tarihinden itibaren Yorum programıyla Ulusal Kanal televizyonunda çıkmaya başladı.

Can Ataklı, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekili seçimlerinde CHP'den İstanbul 1. bölgeden aday oldu.

2016 yılından itibaren hafta içi her gün Halk TV'de Yazı İşleri adlı programı hazırlayıp sundu. Nisan 2018 ayında Halk TV'den ayrıldı.

Nisan 2018 yılından itibaren Tele1 televizyonunda "Gün Başlıyor" programını hazırlayıp sunmaktadır.

Evlilikleri :
1.evliliği : 1983 yılında Handan Türkeli ile evlendi. 1989 yılında boşandı.
2.evliliği : Vizon dergisini kuran meslektaşı Ayşe Savaşçın ile 1989 yılında evlendi. Aralık 2011 tarihinde boşandı. Ayşe Hanım'ın önceki evliliğinden olan Tuvana ve Begüm adında iki kızı vardır.
3.evliliği : Temmuz 2012 tarihinde TGRT Haber eski spikeri Seyran Savaş ile evlenmiştir. 27 Mayıs 2013 tarihinde Peri adında bir kızı olmuştur.

Rol Aldığı Filmler :
2002 - Son
2008 - Ateşten Koltuk

Yazdığı Kitapları :
Amiral Battı

Kaynak:Biyografi.info

Can Ataklı kitapları

Tüm Can Ataklı kitapları

Can Ataklı için yapılan aramalar

Can Ataklı, Can Ataklı biyografi, Can Ataklı hayatı, Can Ataklı özgeçmişi, Can Ataklı hakkında, Can Ataklı doğum yeri, Can Ataklı fotoğraf, Can Ataklı video, Can Ataklı resim, Can Ataklı kimdir?, Can Ataklı kaç yaşında?, Can Ataklı nereli, Can Ataklı memleketi