FB TW PIN NWS
BioRank 1648

Luciano Rosso

Doğum tarihi : 15.Nisan.1982
Luciano Rosso kaç yaşında : 42
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Dansçı
Luciano Rosso doğum yeri : Tigre, Buenos Aires, Arjantin

Luciano Rosso Biyografisi

Dansçı, Arjantinli YouTubers

Luciano Rosso, 15 Nisan 1982 tarihinde Arjantin, Buenos Aires, Tigre’de doğmuştur. Dansçı ve koreograf olarak yedi yılı aşkın süre dans şirketi Nandayure'a Analia Gonzalez’da çalıştı. Daha sonra, Peru'ya gitti ve vücut perküsyonunu öğretmek için 2011 yılında El Clash Urbano şirketine katıldı.

Şirket festivallere katıldı ve çalışmalarını Cordoba, Mendoza, Paraguay ve Brezilya'ya sunmaya davet edildi. Orta Amerika'da, Peru, Brezilya, Uruguay, Paraguay, Kolombiya, Panama, Kosta Rika, Nikaragua, Guatemala gibi ülkeleri ziyaret etti.

Luciano Rosso, çocukken radyo spikerlerini taklit etmeye başladı. Abartılı jestler yaparak ve gözlerini çok değişik şekillere sokarak dikkatleri üzerine çekti. Böylelikle yüz kaslarını oynatma yeteneğini en eğlenceli şekilde geliştirdi ve 2007 yılında kanalını YouTube platformunda açmaya karar verdi. Burada birkaç video yükledi ve "bin yüzlerce Arjantinli" takma adını aldı. YouTube’a yüklediği videolarla 10 milyondan fazla izlenen mimik cambazı oyuncu oldu.

Luciano Rosso, kariyerine dansçı olarak başlayan ve aynı zamanda tiyatroya ve müziğe girişimde bulunan Arjantinli bir sanatçıdır. Aynı zamanda kurucu ortağı olduğu müzik şirketi Residual Urraka'nın yönetmenliğini yapmaktadır.

Luciano Rosso, 2006 yılından beri Hermes Gaido, Luz Macias, Esteban Bresolin, Emmanuel Calderon, Lucila Correa, Delfina Rosario Casares ve Blasco ile birlikte Buenos Aires, San Fernando'da bulunan bağımsız bir yaratılış alanı olan "Laburatorio" kültür merkezi kurdular.

Türkiye’nin Euro 2016 turnuvasında oynayacağı maçlarda Milli Takımlar Erkek Bakım Markası olan Arko Men’in Luciano Rosso tarafından maçın gidişatına göre her senaryo düşünülerek hazırlanan eğlenceli GIF’ler, Arko Men’in Twitter hesabından eş zamanlı yapılacak canlı maç anlatımı sırasında gösterildi.

Kaynak:Biyografi.info

Luciano Rosso için yapılan aramalar

Luciano Rosso, Luciano Rosso biyografi, Luciano Rosso hayatı, Luciano Rosso özgeçmişi, Luciano Rosso hakkında, Luciano Rosso doğum yeri, Luciano Rosso fotoğraf, Luciano Rosso video, Luciano Rosso resim, Luciano Rosso kimdir?, Luciano Rosso kaç yaşında?, Luciano Rosso nereli, Luciano Rosso memleketi