FB TW PIN NWS
BioRank 6531

Keith Richards

Doğum tarihi : 18.Aralık.1943
Keith Richards kaç yaşında : 81
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Müzisyen
Keith Richards doğum yeri : Dartford, İngiltere

Keith Richards Biyografisi

1962 yılından beri Rolling Stones müzik gurubunun bir üyesidir.

Keith Richards, 18 Aralık 1943 tarihinde Dartford, İngiltere’de Bert Richards ve Doris Dupree Richards tek çocuğu olarak doğmuştur. Gitar çalmayı anne tarafından dedesi Augustus Theodore Dupree’den öğrendi. Anne ve babası 1962 yılında boşandı.

Mick Jagger ile aynı ilkokula giden Keith Richards, 1954 yılına kadar aynı mahallede yaşadı. Wilmington Grammar School ve Wilmington Enterprise College'e gitti, ancak dersi "asmak" nedeniyle okuldan uzaklaştırılmasından sonra "Sidcup Art College"e gitti. İlk elektro gitarla bu okulda tanıştı. 1961 yılında "London School of Economics" te birlikte öğrenim gördüğü Mick Jagger sayesinde Blues tarzı müzikle tanıştı.

Bu zaman zarfında Mick Jagger ve Keith Richards, Dick Taylor, Brian Jones ve Ian Stewart'ile tanıştılar ve birlikte provalar yapmaya başladılar. 1962 yılında etkilendikleri Chuck Berry, Howlin Wolf, Muddy Waters ve Elmore James gibi sanatçıların parçalarıyla oluşturdukları repertuvarla Rolling Stones grubunu kurdular.

Keith Richards, sadece elektro ve akustik gitarla sınırlı kalmayıp, vokal yapmış, bas gitar ve klavye çalmış, bazı şarkılarda perküsyon kullanmıştır. 1963 yılında şarkı sözü yazmaya da başlayan Keith Richards, uluslararası listelerde 1. sıraya yükselen ünlü Satisfaction'ın sözlerini de Mick Jagger'la birlikte bu süreçte yazmıştır.

1967 yılından 1979 yılına kadar İtalyan oyuncu Anita Pallenberg ile birlikte yaşadı. Marlon Richards (d. 1969), (Dandelion) Angela Richards (d. 1972), Tara Jo Jo Gunne Richards (d.1976) adlarında çocukları oldu.

Keith Richards, 18 Aralık 1983 tarihinde model Patti Hansen ile evlendi. Theodora Richards (d. 1985), Alexandra Richards (d. 1986), adlarında 2 çocuğu vardır.

1967 yılından itibaren beş kez uyuşturucu kullanmak suçuyla yargılandı. 1967'de, iki kez 1973'te, 1977'de ve 1978'de. 1967'de İngiliz polisinin uyuşturucu baskınında Marianne Faithfull, Keith Richards ve Mick Jagger, Richards'ın evinde yakalandılar. Bu olayla birlikte uzun süre İngiliz basınının gündeminde kalacaklardı. Aynı yılın ağustos ayında yargılandıkları süre içinde kendilerine destek olan hayranları için kaydettikleri "We Love You" isimli single'ı çıkardılar.

2007 yılında Pirates of the Caribbean At Worlds End / Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu filminde Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Keira Knightley, Kevin McNally ile birlikte rol alırken Jack Sparrow'ın babası Kaptan Edward Teague karakterini canlandırdı.

2011 yılında da Pirates of the Caribbean:On Stranger Tides filminde Johnny Depp, Penelope Cruz, Geoffrey Rush, Ian McShane, Kevin McNally ile birlikte rol alırken Jack Sparrow'ın babası Kaptan Edward Teague karakterini canlandırdı.

Filmleri :
2011 - Pirates of the Caribbean:On Stranger Tides / Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (Kaptan Edward Teague) (Sinema Filmi)
2007 - Pirates of the Caribbean At Worlds End / Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu (Kaptan Edward Teague) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Keith Richards filmleri

Tüm Keith Richards filmleri

Keith Richards için yapılan aramalar

Keith Richards, Keith Richards biyografi, Keith Richards hayatı, Keith Richards özgeçmişi, Keith Richards hakkında, Keith Richards doğum yeri, Keith Richards fotoğraf, Keith Richards video, Keith Richards resim, Keith Richards kimdir?, Keith Richards kaç yaşında?, Keith Richards nereli, Keith Richards memleketi