FB TW PIN NWS
BioRank 6926

Charlie Watts

Doğum tarihi : 02.Haziran.1941 Ölüm tarihi : 24.Ağustos.2021
Charlie Watts kaç yaşında öldü : 80
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Müzisyen
Charlie Watts doğum yeri : Kingsbury, İngiltere
Ölüm yeri : Londra, İngiltere

Charlie Watts Biyografisi

1963 yılından beri Rolling Stones müzik gurubunun bir üyesidir.

Charlie Watts, 2 Haziran 1941 tarihinde Kingsbury, İngiltere’de doğmuştur. Tam adı Charles Robert Watts’dır. Babası kamyon şoförü Charles Richard Watts, annesi Lillian Charlotte’dir. Çocukluğu Wembley'de geçti. 1952-1956 yılları arasında Tylers Croft Ortaokulunda okudu. Ebeveynleri ona ilk bateri kitini 1955'te aldı. Ortaokulu tamamladıktan sonra 1960'a kadar Harrow Sanat Okulu'na devam etti. Westminster Üniversitesinde grafik sanatları eğitimi alan Charlie Watts, okulu bıraktıktan sonra Charlie Daniels Studios adlı bir reklam şirketi için grafik tasarımcı olarak çalıştı ve ayrıca zaman zaman kafelerde ve kulüplerde yerel gruplarla davul çaldı.

Londra'nın ritim ve blues kulüplerinde bateri çalmaya başladı. İlk halka açık gösterilerini 1950'lerin sonlarında 1958'den 1959'a kadar çocukluk arkadaşı Dave Green ile birlikte Middlesex'te Jo Jones All Stars adlı bir caz grubunda çalarak yaptı. Charlie Watts, 1961 yılında Danimarka'da grafik tasarımcı olarak çalışmaya giderken, Blues Incorporated grubuna katılmaya davet eden Alexis Korner ile tanıştı. Şubat 1962'de Londra'ya döndüğünde Alexis Korner'ın teklifini kabul etti. Blues Incorporated grubu ile düzenli olarak bateri çalarken, başka bir reklam şirketi olan Charles, Hobson ve Gray ile grafik tasarımcı olarak çalışmaya devam etti.

1962 yılının ortalarında ilk kez Brian Jones, Ian Stewart, Mick Jagger ve Keith Richards ile tanıştı.

Ancak 1963 yılının Ocak ayında Rolling Stones müzik gurubunun bir üyesi oldu.

Charlie Watts, 2016 yılında Rolling Stone'un " Tüm Zamanların En İyi 100 Davulcusu" listesinde 12. sırada yer aldı.

Charlie Watts, 14 Ekim 1964 tarihinde Shirley Ann Shepherd ile evlendi. Serafina (d.1968) adında kızı vardır.

1980'lerin sonlarında sigarayı bırakmasına rağmen Haziran 2004'te boğaz kanseri teşhisi konuldu ve bir radyoterapi tedavisi gördü ve iyileşti.

Charlie Watts, eşi Shirley ile birlikte İngiltere’de batı Devon'da kırsal bir köy olan Dolton'da yaşıyor. Arap atı damızlık çiftliği var. Charlie Watts, 24 Ağustos 2021 tarihinde Londra’da bir hastanede 80 yaşında öldü.

Kaynak:Biyografi.info

Charlie Watts filmleri

Tüm Charlie Watts filmleri

Charlie Watts için yapılan aramalar

Charlie Watts, Charlie Watts biyografi, Charlie Watts hayatı, Charlie Watts özgeçmişi, Charlie Watts hakkında, Charlie Watts doğum yeri, Charlie Watts fotoğraf, Charlie Watts video, Charlie Watts resim, Charlie Watts kimdir?, Charlie Watts kaç yaşında?, Charlie Watts nereli, Charlie Watts memleketi