FB TW PIN NWS
BioRank 8757

İlhan Şen

Doğum tarihi : 19.Aralık.1987
İlhan Şen kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
İlhan Şen doğum yeri : Şumnu, Bulgaristan

İlhan Şen Biyografisi

İlhan Şen, 19 Aralık 1987 yılında Bulgaristan, Şumnu’da doğmuştur. İlhan Şen ailesi ile birlikte 2 yaşında iken İstanbul'a taşındı. İlköğretim eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Pertevniyal Lisesinden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.
2008 yılında Türkiye'nin en iyi model yarışmasına katılıp finalist olan İlhan Şen, ancak En İyi Mayo Modeli seçildi. 2009 yılında ise Türkiye'nin En İyi Modeli seçildi. Ardından Bulgaristan'da düzenlenen Dünyanın En İyi Modeli yarışmasında Türkiye'yi temsil etti ve Avrupa'nın En İyi Modeli seçildi. Dolce & Gabbana ve Armani başta olmak üzere İtalya'da çeşitli markaların defilelerinde modellik yaptı.

1.89 metre boyunda, 82 kilo olan İlhan Şen, bir süre modellik yaptıktan sonra oyunculuk eğitimi aldı.

Perspective isimli kısa film ile oyunculuğa ilk adımını attı ve 2018 yılında oyunculuk kariyerine, senaryosunu Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu’nun yazdığı, yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı başrollerinde Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Boran Kuzum, Aybüke Pusat, Murat Aygen, Esra Dermancıoğlu, Kaan Taşaner’in oynadığı “Şahin Tepesi” adlı dizi ile başlayan İlhan Şen, yine 2018 yılında yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın yaptığı başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu’nun oynadığı “Mehmed: Bir Cihan Fatihi” adlı dizide Şehzade Alaaddin karakterini canlandırarak devam etti.

2021-2022 yılları arasında “Aşk Mantık İntikam” adlı dizide Burcu Özberk ile başrolü paylaştı.

2022 yılında dijital platform beIN CONNECT ekranlarında yer alacak olan “Selahaddin Eyyubi” adlı dizide Selahaddin Eyyubi’yi canlandırdı.

Filmleri ve Dizileri :
2022 - Selahaddin Eyyubi (Selahaddin Eyyubi) (Tv Dizisi)
2022 - Sevmek Zamanı (Kağan Kerimoğlu) (Tv Dizisi)
2021-2022 - Aşk Mantık İntikam (Ozan Korfalı) (Tv Dizisi)
2021 - Seni Çok Bekledim (Erol Eren) (Tv Dizisi)
2020 - Ramo (Neco) (Tv Dizisi)
2020 - Biz Böyleyiz (model) (Sinema Filmi)
2018-2019 - Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Ferman Façalı) (Tv Dizisi)
2018 - Mehmed: Bir Cihan Fatihi (Şehzade Alaaddin) (Tv Dizisi)
2018 - Şahin Tepesi (Mete) (Tv Dizisi)
2011 - Perspective (Shell 001)(Kısa Film)


Kaynak:Biyografi.info

İlhan Şen için yapılan aramalar

İlhan Şen, İlhan Şen biyografi, İlhan Şen hayatı, İlhan Şen özgeçmişi, İlhan Şen hakkında, İlhan Şen doğum yeri, İlhan Şen fotoğraf, İlhan Şen video, İlhan Şen resim, İlhan Şen kimdir?, İlhan Şen kaç yaşında?, İlhan Şen nereli, İlhan Şen memleketi