FB TW PIN NWS
BioRank 130

İbrahim Hacıosmanoğlu

Doğum tarihi : 21.Şubat.1966
İbrahim Hacıosmanoğlu kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : İş adamı
İbrahim Hacıosmanoğlu doğum yeri : Of, Trabzon

İbrahim Hacıosmanoğlu Biyografisi

Trabzonspor Başkanı

İbrahim Hacıosmanoğlu, 21 Şubat 1966 tarihinde Trabzon, Of’da 12 çocuklu bir ailenin 11. Çocuğu olarak doğmuştur. Tam adı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu’dır. Babası Hacı Osman Hüseyin Efendi İstanbul’da ticaret ile uğraşmaktaydı. 12 yaşından beri İstanbul’da yaşamaktadır. İlkokuldan mezun olduktan sonra okumadı. Ticaret ile uğraştı. Organizasyon, petrol ve inşaat işleri yaptı. İbrahim Hacıosmanoğlu’nun eşi, iş adamı Ali Ağaoğlu’nun annesi tarafından yeğeni olur.

Kendi ifadesiyle ilkokul 4. sınıfa kadar okuma yazma öğrenememiş olan İbrahim Hacıosmanoğlu, Akçaabat Sebatspor’da yöneticilik hayatına başladı.

Bir holding sahibi olmayan ve belirli bir sektörde sürekli iş yapmayan Hacıosmanoğlu kendi deyimiyle büyük bir servete sahip değil.

2005-2007 yılları arasında Trabzonspor Başkan Yardımcılığı görevini yaptı.

İbrahim Hacıosmanoğlu, 2008 yılında Trabzonspor Başkanlığına aday oldu, ancak seçilemedi.

27 Şubat 2012 Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı TFF seçimlerinde aday oldu.

İbrahim Hacıosmanoğlu, 1999 yılından beri Hatice Hacıosmanoğlu evlidir. Efe ile Eren adında oğlu ve Ela adında bir kızı vardır.

26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan seçimde tekrar Trabzonspor Başkanlığına aday oldu ve seçildi.

İbrahim Hacıosmanoğlu, 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan Kongre konuşmasında şu konuşmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti:

“Trabzonspor, 1967′de kuruldu fakat bizim özümüzde yüzyıllardır haksızlığa karşı mücadele etmek vardır. Yalnızca 2010/11 değil; 1995/96, 2003/04, 2004/05 sezonlarında da şampiyonluklarımız gasp edilmiştir. Şampiyonluk çalan hırsızlar, son şampiyonlukta radara yakalandı. Fenerbahçe’nin başkanı emek hırsızıdır. Başkanlık bana nasip olursa bu zavallıları dışarı iteceğim. O kupayı nasıl alacağımızı biliyoruz… O kupa kirlenmiştir. Sahilde bir anıt yapıp orada sergileyeceğiz. Emek hırsızları ve sermaye patronlarıyla savaşmaya başkan olduğumda da devam edeceğim.”

Trabzonspor'da ilk iş olarak göreve kısa süre önce gelen teknik direktör Tolunay Kafkas'ı gönderdi. Trabzonlu olan Mustafa Reşit Akçay'ı takımın başına getirdi. Bordo-mavililer, altyapıya önem veren bir isim olarak bilinen Akçay yönetiminde sezona başladı.

Trabzonspor kulübünün 6 Aralık 2015 tarihinde yapılan seçimlerinde eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nu geçerek Trabzonspor'un 16. Başkanı olarak Muharrem Usta seçildi.

Kaynak:Biyografi.info

İbrahim Hacıosmanoğlu için yapılan aramalar

İbrahim Hacıosmanoğlu, İbrahim Hacıosmanoğlu biyografi, İbrahim Hacıosmanoğlu hayatı, İbrahim Hacıosmanoğlu özgeçmişi, İbrahim Hacıosmanoğlu hakkında, İbrahim Hacıosmanoğlu doğum yeri, İbrahim Hacıosmanoğlu fotoğraf, İbrahim Hacıosmanoğlu video, İbrahim Hacıosmanoğlu resim, İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir?, İbrahim Hacıosmanoğlu kaç yaşında?, İbrahim Hacıosmanoğlu nereli, İbrahim Hacıosmanoğlu memleketi