FB TW PIN NWS
BioRank 1460

Muharrem Usta

Doğum tarihi : 01.Eylül.1965
Muharrem Usta kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Muharrem Usta doğum yeri : Trabzon

Muharrem Usta Biyografisi

6 Aralık 2015 tarihi itibari ile Trabzonspor Başkanı olmuştur. Muharrem Usta 7 Nisan 2018 tarihinde görevinden ayrıldı.

Muharrem Usta, 1 Eylül 1965 tarihinde Trabzon’da doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1989 yılında mezun oldu. Kulak Burun Boğaz uzmanlığı ihtisasını 1992 yılında bitirdi. 1993 yılında hastane yöneticiliği alanına yöneldi.

Muharrem Usta, 1995 yılında İlk hastanesini İstanbul-Fatih'te Medical Park adı altında kurdu. Zamanla Sultangazi ve Bursa gibi yerlerde de yeni şubeler açarak büyüdü. Medical Park Hastaneler Grubu ve Liv Hospital Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. Bugün Medical Park Hastaneler Grubu; 19 Hastane, 2 Tıp Merkezi ve 2 Hastane Kompleksi ile toplam 23 hastanesi, 9500'i aşkın çalışanıyla Türkiye'nin tüm bölgelerinde hizmet vermektedir.

Spora ve sporcu sağlığına desteğini veren Muharrem Usta, dönem itibarı ile Karşıyaka Spor Kulübü, Fenerbahçe, Galatasaray, Antalyaspor , Kasımpaşa, Elazığspor, Tokatspor, Batman Petrolspor (futbol), Galatasaray Medical Park (basketbol), ayrıca Akut Kar Sporları gibi kulüp ve kurumlara da sağlık sponsoru olmuştur.

2005 yılında sadece 2 hastanesi olan Muharrem Usta, bu işe girmek isteyen Ethem Sancak ile yüzde 50-50 ortak oldu. Daha sonra iki ortak da %20 hissesini toplam %40’nı Carlyle Grubu’na sattılar. Bu üçlü yapı ile daha da güçlendiler.

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanlığı yaptı. Aynı zaman da İstanbul Ticaret Odası Sağlık Komsiyonu üyesidir.

Muharrem Usta, Saliha Usta ile evlidir. 3 çocuğu vardır.

Trabzonspor kulübünün 6 Aralık 2015 tarihinde yapılan seçimlerinde eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nu geçerek Trabzonspor'un 16. Başkanı olarak seçildi. Trabzonspor Kulübü'nün Nisan 2018 ayında yapılan genel kurulunda yeniden aday olmayan Muharrem Usta 7 Nisan 2018 tarihinde görevinden ayrıldı.

Ahmet Ağaoğlu, 8 Nisan 2018 tarihinde yapılan Trabzonspor Kulübü'nün 73. Genel Kurulu'nda Trabzonspor'un başkanı seçildi.

Medical Park hastanelerinin bulunduğu yerler :
Ankara
Antalya
Batman
Bursa
Elazığ
Gaziantep
Gebze
İstanbul Bahçelievler
İstanbul Fatih
İstanbul Gaziosmanpaşa
İstanbul Göztepe
İstanbul Silivri
İstanbul-Sultangazi
İzmir
Ordu
Samsun
Samsun Tıp Merkezi
Tarsus
Tokat
Trabzon-Ortahisar
Trabzon-Akçaabat
Uşak
VM Medical Park Kocaeli


Kaynak:Biyografi.info

Muharrem Usta için yapılan aramalar

Muharrem Usta, Muharrem Usta biyografi, Muharrem Usta hayatı, Muharrem Usta özgeçmişi, Muharrem Usta hakkında, Muharrem Usta doğum yeri, Muharrem Usta fotoğraf, Muharrem Usta video, Muharrem Usta resim, Muharrem Usta kimdir?, Muharrem Usta kaç yaşında?, Muharrem Usta nereli, Muharrem Usta memleketi