FB TW PIN NWS
BioRank 8050

Hatice Karahan

Doğum tarihi : -
Hatice Karahan kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Akademisyen
Hatice Karahan doğum yeri :

Hatice Karahan Biyografisi

Hatice Karahan, 6 Temmuz 2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomiden sorumlu başdanışmanı oldu.

Hatice Karahan, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde İktisat yüksek lisans eğitimini tamamlayarak doktora çalışmalarını yapmak üzere ABD’ye gitti. 2006 yılında Ekonomi doktorasını tamamladığı Syracuse University’de ekonomi dersleri vermenin yanı sıra, Center for Policy Research bünyesinde araştırmacı olarak çalıştı.

Hatice Karahan, Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ders verdi, TÜBİTAK’ta danışmanlık görevi üstlendi. 2014 yılında makroekonomi alanında doçentlik unvanı almaya hak kazandı.

TİM, MÜSİAD, İSO ve DEİK gibi iş dünyasının çeşitli kuruluşlarına ekonomi danışmanlığı yapan Karahan, 2015 yılından bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü’nün kurucu başkanlığını yapmaktadır.

2014 yılında Türkiye'nin ilk kapsamlı dış ticaret raporunu kaleme alan Hatice Karahan'ın, çok sayıda uluslararası ve ulusal akademik dergi ve kitapta makaleleri yayımlanmıştır. Hatice Karahan ekonomi alanında pek çok yerli ve yabancı kongre, konferans ve seminerde de konuşmacı olarak bulunmuştur.

Hatice Karahan, ayrıca SETA’da ekonomi araştırmaları yürütmekte olup 2014 yılından bu yana Yeni Şafak Gazetesi’nde düzenli olarak ekonomi yazıları kaleme almaktadır. Karahan’ın ekonomik değerlendirmeleri, Roubini’s Economonitor, Dünya Gazetesi ve Derin Ekonomi gibi çeşitli yayın platformlarında da yer bulmaktadır. Karahan ayrıca ulusal ve uluslararası çeşitli kanalların yanı sıra, TVNET'te ekonomi yorumculuğu yapmaktadır.

2016 EBBÖ Ödülleri kapsamında "Yılın Ekonomi Yazarı" seçilmiştir.

Hatice Karahan, 6 Temmuz 2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomiden sorumlu başdanışmanı oldu. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomiden sorumlu danışmanları arasında Yiğit Bulut ve Cemil Ertem bulunuyor.

Kaynak:Biyografi.info

Hatice Karahan için yapılan aramalar

Hatice Karahan, Hatice Karahan biyografi, Hatice Karahan hayatı, Hatice Karahan özgeçmişi, Hatice Karahan hakkında, Hatice Karahan doğum yeri, Hatice Karahan fotoğraf, Hatice Karahan video, Hatice Karahan resim, Hatice Karahan kimdir?, Hatice Karahan kaç yaşında?, Hatice Karahan nereli, Hatice Karahan memleketi