FB TW PIN NWS
BioRank 295

Senem Toluay Ilgaz

Doğum tarihi : ??.??.1973
Senem Toluay Ilgaz kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Spiker
Senem Toluay Ilgaz doğum yeri : Bingöl

Senem Toluay Ilgaz Biyografisi

Senem Toluay Ilgaz, 2018 Mayıs ayından itibaren Haber Global'de çalışmaya başladı.

Senem Toluay Ilgaz, 1973 yılında, Bingöl'de doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nü bitirdi.

Senem Toluay Ilgaz, çalışma hayatına Ekim 1998’de CNN TÜRK ekranlarında muhabir olarak başladı. Ardından haber spikeri olarak görevine devam eden Senem Toluay haber spikerliğinin yanı sıra Nisan 2000’den itibaren 3,5 yıl boyunca CNN-Türk'de yayınlanan Gürkan Zengin’in sunduğu Editör programında, muhabir-editör olarak çalıştı. Bir süre aynı kanalda "Ajans" isimli programın sunuculuğunu yaptı.

Best Fm haber merkezi editörlüğü, Star TV ekranlarında “Günaydın Türkiye” programını sundu. Radyo Foreks’te yapımcı, sunucu, Hür Fm haber merkezi muhabirliği gibi görevlerde yer aldı.

2009 yılında TRT Türk’e geçti. Dünyanın 12 ayrı başkentindeki muhabir ağıyla dış politika haberlerinin üretildiği One Ajans'ta TRT Türk için hazırlanan Dünya Bülteni programını sundu. TRT ekranlarında "Dünyamız Detay" programını hazırladı ve sundu.

2011 yılının Nisan ayında El Cezire'nin ekran yüzlerinden biri oldu. El Cezire'nin televizyon projesini rafa kaldırıp yayın hayatına sadece internet portalı olarak devam etme kararının ardından yaşanan ilk tenkisatta görevine son verildi.

Senem Toluay Ilgaz, Haziran 2015'te transfer olduğu Habertürk TV'de Enine Boyuna isimli tartışma programını sunmaya başladı.

Senem Toluay Ilgaz, 2018 Mayıs ayından itibaren Haber Global'de çalışmaya başladı. Hafta içi her gün "13'ten 16'ya" programını sundu. Aralık 2021'den itibaren Türkiye ve dünyanın gündemini hafta içi her gün saat 12.00'de "Gündem" haber kuşağında ekrana taşıyan Senem Toluay Ilgaz, ayrıca Türkiye ve dünya gündeminin öne çıkan meselelerini uzman konuklarıyla "Neden?" programında değerlendiriyordu. 23 Ocak 2023 tarihinde Haber Global'den ayrıldı.

Senem Toluay Ilgaz, 7 Nisan 2006 tarihinde Rıfat Ilgaz'ın torunu Kerem Ilgaz ile evlendi. Bu evliliğinden, Nehir isminde bir kızı ve Çınar isminde bir oğlu vardır.

Senem Toluay Ilgaz, 31 Ocak 2023 tarihinden itibaren Halk TV'ye göreve başladı. Senem Toluay Ilgaz 26 Ağustos 2023 tarihinde Halk TV'den ayrıldı.

Senem Toluay Ilgaz, yakın zamanda Sözcü TV'de program yapmaya başlayacak.

Kaynak:Biyografi.info

Senem Toluay Ilgaz için yapılan aramalar

Senem Toluay Ilgaz, Senem Toluay Ilgaz biyografi, Senem Toluay Ilgaz hayatı, Senem Toluay Ilgaz özgeçmişi, Senem Toluay Ilgaz hakkında, Senem Toluay Ilgaz doğum yeri, Senem Toluay Ilgaz fotoğraf, Senem Toluay Ilgaz video, Senem Toluay Ilgaz resim, Senem Toluay Ilgaz kimdir?, Senem Toluay Ilgaz kaç yaşında?, Senem Toluay Ilgaz nereli, Senem Toluay Ilgaz memleketi