FB TW PIN NWS
BioRank 4885

Hadi Özışık

Doğum tarihi : ??.??.1962
Hadi Özışık kaç yaşında : 62
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci
Hadi Özışık doğum yeri : Tuzluca, Iğdır

Hadi Özışık Biyografisi

İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Hadi Özışık, 1962 yılında Iğdır, Tuzluca'da doğmuştur. Gazeteci Süleyman Özışık (d.1971) kardeşidir.

Hadi Özışık, Gazetecilik mesleğine, 1982 yılında Kars'ta yayın yapan Hüryurt gazetesinde köşe yazarlığı yaparak başladı. Profesyonel gazetecilik mesleğine 1986 yılında Türkiye Gazetesi'nde adliye muhabiri olarak başladı. Daha sonra Günaydın Gazetesi, Dinç Bilgin’in zamanında Bugün Gazetesi, Meydan Gazetesi, Milliyet Haber Ajansı, Yeni Günaydın Gazetesi, HBB Televizyonu, Kanal 6, Sağduyu Gazetesi, Tercüman Gazetesi ve Star Gazetesi'nde muhabir, yönetici ve köşe yazarı olarak çalıştı.

Hadi Özışık, Best FM'de bir süre "Konuşan Türkiye" programının sunuculuğunu yaptı. TGRT Haber'de"Basın Odası" programını yapmaktadır.

28 Şubat sürecinde Yeni Günaydın Gazetesi'nin kapatılmasıyla birlikte işsiz kalan Hadi Özışık, İnternet'le 1999 yılında tanıştı.

28 Şubat sürecinde hakkında bir çok dava açılan Hadi Özışık, 3 yıllık işsizlik dönemi yaşadı."Kirli Sayfa" kitabının da yazarı olan Hadi Özışık, 5 Mayıs 2000 yılında İnternethaber.com'u kurdu. Mesleğini kurucusu olduğu sitede yazarlık yaparak sürdüren Hadi Özışık, iki kişi ile çıkarak başlattığı yolculuğunu, bugün 60 kişi ile devam ettiriyor.

Gazeteoku.com, İnternetspor.com, Gazeteciler.com, Memurhaber.com, Elmaelma.com, Sporoku.com, Ekofinans.comsitelerinin de kurucusu olan Hadi Özışık, 2005 yılında İnternet Medyası Derneği'ni kurdu.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde İnternet gazeteciliği konusunda ders veren Hadi Özışık, İnternet Geliştirme Kurulu'nun da yönetim kurulunda yer alıyor.

Gazetecilik mesleğinde bir çok ödül alan Hadi Özışık, kurucusu olduğu İnternethaber.com'un Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından "Yılın İnternet Sitesi" ödülüne layık görülmesini çok anlamlı buluyor.

Hadi Özışık, evlidir. 3 çocuğu vardır. İnternethaber editörlüğünü yapan kızı Nazlı Özışık adında bir kızı vardır.

Kitapları :
1998 - Kirli Sayfa


Kaynak:Biyografi.info

Hadi Özışık için yapılan aramalar

Hadi Özışık, Hadi Özışık biyografi, Hadi Özışık hayatı, Hadi Özışık özgeçmişi, Hadi Özışık hakkında, Hadi Özışık doğum yeri, Hadi Özışık fotoğraf, Hadi Özışık video, Hadi Özışık resim, Hadi Özışık kimdir?, Hadi Özışık kaç yaşında?, Hadi Özışık nereli, Hadi Özışık memleketi