FB TW PIN NWS
BioRank 791

Günel Zeynelova

Doğum tarihi : 25.Ekim.1985
Günel Zeynelova kaç yaşında : 39
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Şarkıcı
Günel Zeynelova doğum yeri : Ağdam, Azerbaycan

Günel Zeynelova Biyografisi

13 yaşındayken 1998 yılında İbrahim Tatlıses'in Günel Zeynelova’yı televizyon ekranlarında seyirci karşısına çıkarması ile tanınır oldu.

Günel Zeynelova, 25 Ekim 1985 tarihinde Azerbaycan'ın Ağdam kentinde doğmuştur. Eğitim hayatını Bakü’de tamamlamıştır. Babası Rehman Zeynalov klarnet, annesi Zohra Zeynalova piyona çalan Günel Zeynelova küçük yaşlardan itibaren müzikle iç içe olmuştur. Ailesinden aldığı müzik eğitminin yanı sıra profesyonel olarak da müzik eğitimi aldı. Günel'in abisi Tunar’da Azerbaycan'da albümü olan bir şarkıcıdır.

1998 yılında İbrahim Tatlıses Azerbaycan‘ın başkenti Bakü’de verdiği konserde Günel’in hayatı değişti. Sahneye fırlayan ve Sibel Can’dan Padişah şarkısını söyleyerek İbrahim Tatlıses’i kendisine hayran bırakan Günel, daha sonra İstanbul’a yerleşti.

Günel Zeynelova, İbrahim Tatlıses'in "Oy Didem" klibiyle 13 yaşındayken izleyici karşısına çıktı.

Bir dönem, Ebru Gündeş'in eşi Reza Zarrab ile aşk yaşadı. Günel Zeynalova, kendisini Ebru Gündeş ile aldatması nedeniyle Reza Zarrab'a "Kafana sıkarım" sözleriyle tehdit ettiği gerekçesiyle 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Günel Zeynalova daha sonra Cem Ozan Torunlar ile evlendi.

Albümleri :
2019 - Bir Adam Var
2019 - Ben Demiştim
2018 - Kırık Vazo (Single)
2017 - Sevgi İstiyorum (Single)
2017 - Azılı Bela (Single)
2016 - Yandım Evladım (Single)
2016 - Gel Çağıramam(Single)
2014 - Senden İnsaf Diler Yarin (Single)
2014 - Her Şeye Değer
2010 - Yeni Sayfa (Single)
2008 - Adı Yok Hala
2003 - Azeri Kızı Günel
2003 - Resmi Çeke Çeke
1999 - Ne olur Allahım


Kaynak:Biyografi.info

Günel Zeynelova için yapılan aramalar

Günel Zeynelova, Günel Zeynelova biyografi, Günel Zeynelova hayatı, Günel Zeynelova özgeçmişi, Günel Zeynelova hakkında, Günel Zeynelova doğum yeri, Günel Zeynelova fotoğraf, Günel Zeynelova video, Günel Zeynelova resim, Günel Zeynelova kimdir?, Günel Zeynelova kaç yaşında?, Günel Zeynelova nereli, Günel Zeynelova memleketi