FB TW PIN NWS
BioRank 6534

İrina Shayk

Doğum tarihi : 06.Ocak.1986
İrina Shayk kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Model
İrina Shayk doğum yeri : Yemanzhelinsk, Rusya

İrina Shayk Biyografisi

Rus asıllı manken
İrina Shayk, 6 Ocak 1986, Yemanzhelinsk, Çelyabinsk Oblastı, Rusya’da doğmuştur. Tatar asıllıdır.Tam adı İrina Şeyklislamova’dır. Babasının adı Valeriy ve annesinin adı Olga'dır. Tatyana adında kız kardeşi vardır. Soyadını uzunluğu ve akılda kalması zor olduğu için Şayk olarak değiştiren güzel manken, kariyerindeki en önemli adımları 2007 yılında Sports Illustrated'in bikini özel sayısına verdiği pozlarla attı.

İrina Shayk, 2004'te Chelyabinks'ten Moskova'ya yaptığı bir yolculuk sırasında keşfedildi. Kısa sürede Anne V, Daniella Sarahyba ve Natasha Poly gibi ünlü mankenlerin de ajansı olan Traffic ile bir anlaşma imzaladı.

Rus asıllı manken. 2007 yılından günümüze kadar yaptığı çeşitli modellik çalışmalarıyla tanınır. Düzgün fiziği çok sayıda ajansın dikkatini çekmiş, özellikle bikinili pozları ile birçok dünyaca ünlü derginin uluslararası edisyonlarının kapak kızı olmuştur.

Rus manken İrina Shayk, bir moda ajanı tarafından keşfedildiğinden bu yana fazla uzun zaman geçmedi. Ama o sadece 4 yılda hem ülkesinin hem de dünyanın en gözde mankenleri arasına girdi.

İrina Shayk, Rusya'nın en seksi 50 kadını arasında birinciliğe yükselen model ayrıca uluslararası en iyi model unvanına sahiptir.

2010 yılından beri Real Madrid'in ünlü futbolcusu futbolcu Cristiano Ronaldo ile birliktedir. Ocak 2015 ayında ayrıldılar.

İrina Shayk, The Book of Bra' adlı kitabının tanıtımı ve bir mağazanın açılışı için 17 Nisan 2012 tarihinde İstanbul'a geldi.

Nisan 2015'ten sonra "Bradley Cooper" ile birlikte olmaya başladı. Mart 2017 yılında kızları Lea de Seine Shayk Cooper dünyaya geldi.

Filmleri :
Oyuncu :
2014 - Herkül: Özgürlük Savaşçısı (Megara) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

İrina Shayk için yapılan aramalar

İrina Shayk, İrina Shayk biyografi, İrina Shayk hayatı, İrina Shayk özgeçmişi, İrina Shayk hakkında, İrina Shayk doğum yeri, İrina Shayk fotoğraf, İrina Shayk video, İrina Shayk resim, İrina Shayk kimdir?, İrina Shayk kaç yaşında?, İrina Shayk nereli, İrina Shayk memleketi