FB TW PIN NWS
BioRank 7029

Fuat Avni

Doğum tarihi : -
Fuat Avni kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Fuat Avni doğum yeri :

Fuat Avni Biyografisi

Twitter'daki yazılarıyla çok konuşulan Fuat Avni’nin kim olduğu belli değildir.
Twitter'daki yazılarıyla çok konuşulan Fuat Avni’nin Taraf gazetesi yazarı gazeteci Emre Uslu olduğu iddia edildi. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından savcılığa Fuat Avni mahlası ile gerek sosyal medyada gerekse de bazı internet sitelerinde boy gösteren kişinin Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu olduğunu bildirdi.

Fuat Avni adı ile 17 ve 25 Aralık sürecinde sosyal medyada açtığı hesaplarla savcılık ve poliste bulunan birçok dosyaya ilişkin gizli bilgileri paralel yapının çıkarlarına hizmet edecek şekilde afişe etti. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile patlak veren AKP-Cemaat kavgasının ardından Twitter'da açtığı bir hesap ile ve yazdıklarıyla sosyal medyada gündemi belirledi. "Fuat Avni" isimli Twitter hesabı, yazdıklarıyla AKP içinden birisi izlenimi verirken, parti içinde de tedirginliğe yol açtı.

Fuat Avni hakkındaki soruşturma dosyası Ankara Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun tarafından söz konusu internet sitesinin yayın yeri İstanbul olduğu gerekçesiyle İstanbul Savcılığı'na gönderildi. 30 Mart 2014 Türkiye Yerel Seçimlerinden hemen önce Belçika'nın başkenti Brüksel'e gittiği bilinen Emre Uslu Türkiye'ye dönerse ifadesine başvurulacak.

Milli istihbarat teşkilatı, muhtemelen Fuat Avni’yi tespit edemediği için, Recep Tayyip Erdoğan ve kamuoyuna bir şeyler söyleme gereği hissettiği için, ismimi ortaya atmış olmalı'' diyen Emre Uslu, durumu tek cümleyle özetledi: ‘Fuat Avni’yi bulamadık Emre Uslu versek olur mu abi' durumu.

Emre Uslu’nun biyografisi görmek için adının üstünü tıklayınız.

Fuat Avni kim? Herkes bu sorunun yanıtını arıyor.

15 Temmuz 2016 gecesi başlatılan kalkışma girişiminin başarısızlığa uğratılmasının ardından başlatılan soruşturmada Twitter'da yer alan Fuat Avni hesabının kime ait olduğu konusu hakkında araştırmalar başladı. Açıldığı günden bu yana Twitter üzerinden Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) propagandası yapan Fuat Avni hesabının gazeteci Aydoğan Vatandaş tarafından yönetildiği ortaya çıktı. Fuat Avni hesabının Aydoğan Vatandaş adlı biri tarafından yönetildiği belirlendi.

AYDOĞAN VATANDAŞ KİMDİR? Aydoğan Vatandaş, 1974 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu İstanbul'da tamamlayan Vatandaş, 1988 yılında deniz lisesine girdi. 1995 yılında eğitimine devam ettiği Deniz Harp Okulu'ndan ayrılan Aydoğan Vatandaş, gazeteciliğe adım attı. Gazeteciliğe Aksiyon Dergisi'nde başlayan Vatandaş, 1997 yılında "Armagedon/Türkiye-İsrail Gizli Savaşı" kitabını yazdı. Yine 1997 yılında başladığı Fatih Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü 2001 yılında tamamladı.

1995-2000 yılları arasında Aksiyon Dergisi'nde muhabirlik, editörlük ve köşe yazarlığı yapan Vatandaş, 2000-2004 arasında ise Zaman Gazetesi'nde muhabirlik, editörlük ve yazarlık yaptı. Yine aynı zaman içerisinde Karakutu programının yapımcılığını yapan Vatandaş, 2006 yılında ABD'ye gitti. 2009-2011 yılları arasında The New School'da medya üzerine master yaptı. Vatandaş, son olarak Today's Zaman'da dış politika ve haber araştırmala bölümünde yazarlık yaptı.

Aydoğan Vatandaş, New York’ta yaşamaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Fuat Avni kitapları

Tüm Fuat Avni kitapları

Fuat Avni için yapılan aramalar

Fuat Avni, Fuat Avni biyografi, Fuat Avni hayatı, Fuat Avni özgeçmişi, Fuat Avni hakkında, Fuat Avni doğum yeri, Fuat Avni fotoğraf, Fuat Avni video, Fuat Avni resim, Fuat Avni kimdir?, Fuat Avni kaç yaşında?, Fuat Avni nereli, Fuat Avni memleketi