FB TW PIN NWS
BioRank 406

Elif Kaya

Doğum tarihi : ??.??.1988
Elif Kaya kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Şarkıcı
Elif Kaya doğum yeri :

Elif Kaya Biyografisi

Yarısı siyah yarısı sarı saçları ile adını duyurdu

Elif Kaya, 1988 yılında doğmuştur. Karadenizlidir. İlk bestesini 12 yaşında yaptı. Yaptığı ilk bestenin adı “Nerdeydin Dün Gece” dir.

Elif Kaya, müzik işine başlamadan önce Ayşe Tolga’nın yanında organik kozmetik mağazasında çalıştı.

Elif Kaya, 2009 yılında Mustafa Sandal’ın "Karizma" adlı albümünde "Var mısın Yok musun?" isimli şarkıda düet yaparak profesyonel müzik hayatına ilk adımını attı. Daha sonra Serdar Ortaç ile çok küçük çapta bir çalışması oldu. Ondan sonra bir sene Hande Yener’e vokal yaptı.

Ayrıca Sibel Can, Ferhat Göçer, Sinan Akçıl, İzel Çeliköz gibi bir çok sanatçının back vokalini yaptı.

Bir dönem Veliaht programında yarışan Elif Kaya, Hande Yener’in yarışmacısı oldu. Yarısı siyah yarısı sarı saçları ile farklı bir imaj sergiledi.

2013 yılının Ekim ayında ATV'de yapılan "Veliaht" adlı şarkıcı yarışmasında Musa Eroğlu, Zerrin Özer, Kubat, Emre Altuğ, Yaşar Günaçgün, Çelik Erişçi, Niran Ünsal, Deniz Seki, Rafet El Roman, Cengiz Kurtoğlu, Ümit Besen, Nükhet Duru, Hande Yener, Orhan Hakalmaz jüri üyeliği yaptı. "Veliaht" yarışmasında sunuculuk yapmakta iken, giydiği dekolte kıyafeti, Bakan Hüseyin Çelik’in beğenmemesi yüzünden işinden olan Gözde Kansu'nun yerine sunucu olarak Murat Başoğlu geldi.

Elif Kaya, 2014 yılında çıkardığı “Elif Kaya - Karanlık Dünyam” adlı albümündeki şarkısı “Karanlık Dünyam”a çektiği klipde Selim Çaldıran, Kutsi, Berksan, Baha, Metin Şentürk gibi sanatçılar da eşlik etmiştir.

Albümleri :
2014 - Elif Kaya - Karanlık Dünyam


Kaynak:Biyografi.info

Elif Kaya albümleri

Tüm Elif Kaya albümleri

Elif Kaya için yapılan aramalar

Elif Kaya, Elif Kaya biyografi, Elif Kaya hayatı, Elif Kaya özgeçmişi, Elif Kaya hakkında, Elif Kaya doğum yeri, Elif Kaya fotoğraf, Elif Kaya video, Elif Kaya resim, Elif Kaya kimdir?, Elif Kaya kaç yaşında?, Elif Kaya nereli, Elif Kaya memleketi , Elif Kaya albümleri