FB TW PIN NWS
BioRank 1840

Duman

Doğum tarihi : ??.??.1999
Duman kaç yaşında : 25
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Duman doğum yeri : Türkiye

Duman Biyografisi

Duman, Türkçe sözlü rock müzik yapan bir gruptur.
Grup üyeleri:
Kaan Tangöze (Vokal, Elektro gitar)
Batuhan Mutlugil (Geri Vokal, Gitar)
Ari Barokas (Geri Vokal, Bass Gitar)
Cengiz Baysal (Bateri)

Duman (müzik grubu) üyelerini tanıyalım:
Kaan Tangöze : 5 Eylül 1973'te İstanbul'da doğdu. Alternatif rock müziği yapan Duman grubunun solisti ve gitaristi. Solaktır. Tam adı Rıza Kaan Tangöze'dir. Şişli Terakki Lisesi, Bilkent Üniversitesi Otel Yönetimi ve Turizm Bölümü'nü bitirmiştir. ABD'de University Of Seattle'da ekonomi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Eğitimini sürdürürken Yakup Trana ile beraber müzik çalışmalarına da devam etti. Seattle'da yazdığı 'La,la,la,la' isimli bir parçası ABD'de yayınlanan iki toplama albümde yer aldı. Duman kurulmadan önce Ari Barokas ile birlikte Mad Madame isimli grunge/cover yapan bir grupları vardı.

10 Ekim 2002 tarihinde Türkiye güzeli sevgilisi Ahu Paşakay Kaan Tangöze’nin evinde intihar etmiştir. 24 Mart 2010 tarihinde manken Seçkin Piriler ile evlendi. Hakan ve Volkan adında iki oğlu vardır. 11 Mart 2016 tarihinde boşandılar.

Batuhan Mutlugil : 8 Nisan 1974’te İstanbul'da doğdu. Duman grubunun gitaristidir. Müzik hayatına 3. sınıftayken dedesinin aldığı klasik gitarla başlar, sonra tekrar gitarla buluşması 15 yaşında babasının bir elektro gitar alması üzerine bir daha elinden gitarı bırakmamıştır. Doğuş Koleji'nden mezun olunca, üniversiteyi de İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünde tamamlamıştır Duman'dan önce babasıyla beraber çaldığı Blue Blues Band'de çalışmaktaydı.1990-1991 yıllarında Fenerbahçe ile yelken şampiyonu olmuştur.

Fransız sevgilisinden olan Batu Luca adında bir oğlu vardır.

Ari Barokas : 17 Temmuz 1971’de İstanbul’da doğdu. Şişli Terakki Lisesi'ndeki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girdi. Konservatuvarı yarıda bırakmıştır. Ve ardından İstanbul Üniversitesi'nde gazetecilik bölümüne girmiş ve orayı da yarım bırakmıştır. Duman grubunun bas gitaristidir. Ayrıca geri vokal de yapmaktadır. Duman'dan önce Kaan Tangöze ile Mad Madame grubunda cover çalmıştır.

Müziğe ise 15 yaşında başladı. Ülker, Mitsubishi, Perwoll ve Sabancı Holding'in reklam müziklerini yaptı.

Cengiz Baysal :1970’de Ankara’da doğdu. İlk öğrenimini İstanbul’da İlhami Ahmet Örnekal ilkokulunda tamamladı. Müzikle tanışması bu yıllarda okulda katıldığı flüt ve mandolin kurslarında oldu. Ortaokul yıllarında Sarp Maden’in bir grup kurma teklifi ile gelmesiyle davula başladı. Bu grup Milliyet Gazetesinin düzenlediği liseler arası müzik yarışmasında bir birincilik ve çeşitli dereceler aldı. İlk davul derslerini Cem Aksel’den aldı. 1988 senesinde Saint Joseph lisesinden mezun oldu ve Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde yüksek öğrenimine başladı. Gür Akad ile ilk profesyonel sahne performanslarını verdi.

1990 yılında profesyonel müzisyen olmaya karar veren Cengiz üniversitede kaydını dondurdu ve Los Angeles’daki “Percussion Institute of Technology” davul okuluna gitti.

1991 yılında bu okuldan “honors” derecesiyle mezun olurken “senenin en çok gelişme gösteren öğrencisi” ödülünü aldı. Yirmi bir yaşında Türkiye’ye dönen Cengiz o sene çok değerli caz ustalarıyla çalışma şansını elde etti.

1992 senesinde Cengiz müzik eğitimine devam etmek üzere Los Angeles’a döndü ve Los Angeles City College da müzik bölümüne kaydoldu. Bu okuldaki eğitimi sırasında “Albert” ve “Clausen” burslarını kazandı ,“Üstün Akademik başarı” ve “Üstün Servis” ödüllerine layık görüldü. 1995 de (AA) iki senelik okul derecesini alarak burs kazandığı “Berklee College of Music”e transfer oldu. 1998 senesinde Berklee College of Music Performans bölümünden “Summa Cum Laude” derecesiyle mezun oldu.

Mezuniyet sonrası Cengiz Baysal Los Angeles’a taşındı ve “Percussion Institute of Technology” de asistan öğretim görevlisi olarak çalıştı. Ayrıca Los Angeles City College’ ın müzik bölümünde “Advisory board member” olarak görev yaptı.

Cengiz Baysal Los Angeles’da Sam Riney, Eldad Tarmu ve Lazslo Cser ile çalıştı. Bu çalışmalara paralel olarak Berklee’de kurulan Audio Fact grubu ile turnelere devam etti. Bu turnelerde gruba misafir sanatçı olarak katılan Tiger Okoshi ve Okay Temiz gibi isimlerle çalışma şansına erişti.

2000 senesinde Cengiz bir Ron Affif turnesiyle Türkiye’ye döndü. Bu turneden sonra Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Cengiz 2000 ile 2008 yılları arasında Bilgi Üniversitesinde görev yaptı. Bu süre zarfı içerisinde yurt dışı performanslarına devam etti.

Cengiz pek çok sanatçı ve gruba stüdyo müzisyeni olarak da eşlik etti. Bu eşliklerin en çok iz bırakanı Duman’ın 2002 albümü “Belki Alışman Lazım” oldu. Cengiz Duman’ın sonraki stüdyo albümü “Seni Kendime Sakladım” da bir kere daha gruba eşlik etti. 2007 yılından itibaren gruba konserlerde de eşlik etmeye başlayan Cengiz, 2009 yılında çıkan Duman 1 ve Duman 2 albümlerine grup üyesi olarak katıldı ve bu tarihten sonraki çalışmalarına Duman’ın grup üyesi olarak devam etti.

Duman grubu ile daha geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan Cengiz Baysal “Volüm” dergisinin 2008 anketinde en iyi davulcu seçildi.

Cengiz Baysal müzik eğitimine katkılarını “İstanbul Agop Zilleri” sponsorluğu ile atölye çalışmaları yaparak ve Drum and Bass dergisinde makaleler yazarak sürdürüyor. Kendi enstrümantal çalışmalarını Beyoğlu çevresindeki “Alt, Cezayir Klüp, Nublu, 60 m2” gibi küçük klüplerde icra ediyor.

Duman (müzik grubu Kuruluşu: Doksanlı yılların başında müzik yaşantısına başlayan grup elemanlarından vokalist Kaan Tangöze öğrenim görmek amacı ile gittiği Seattle'da müzik yaşamına devam etti ve Türkiye'de çıkarmak istediği albüm için parçalar hazırladı.Türkiye'deki grubu Mad Madame "(Kaan Tangöze, Ari Barokas ve Yakup Trana)" ile Seattle ve Los Angeles'da yayınlanan toplama albümlerde yer aldı. Türkiye'ye döndüğünde Blue Blues Band'ile beraber çalışan Batuhan Mutlugil'i de Ari Barokas ile beraber çaldıkları Mad Madame grubuna dahil ederek şimdiki grupları olan gurupları Duman'ı 1999 yılının ilk çeyreğinde kurdular. Ancak Yakup Trana bu gruba dahil olmadı.

Vokal ve gitarda Kaan Tangöze, gitar ve geri vokalde Batuhan Mutlugil, bas gitar ve geri vokalde Ari Barokas, bateride ilk başta Alen Konakoğlu'dan ama daha sonra Cengiz Baysal'dan oluşan Duman, 1. albüm hazırlığını tamamladı ve albümünü çıkartmak için yola koyuldu. Ancak daha grubun isimlerini koymamışlardı. Daha sonra ”Halimiz Duman” isimli şarkısından yola çıkarak grubun adını “Duman” koydular.

Daha sonra Duman 1999'da çıkan "Eski Köprünün Altında" isimli albümleri ile ilk çıkışını yaptı. 2002 de büyük çıkış yaptığı albümü "Belki Alışman Lazım" albümünde ise Duman artık Türkiye'de en iyi gruplar listesine girmeyi başarmıştı.

18 Mart 2006 tarihinde Erkin Koray ile düet yapan Duman bunu ölümsüzleştirmek için klip haline getirmiştir. Şarkının adı Fesupanallah'tır.

Kaan Tangöze ve Batuhan Mutlugil 2006 yılının Aralık ayında vatani görevlerini yerine getirmek için askere gittiler.

Başta davulcu sorunları yaşayan grupta sonradan taşlar yerine oturdu. İlk albümde gruba Alen Konakoğlu eşlik etti fakat 2. ve 3. albüm kayıtlarında grup Cengiz Baysal'la çalıştı. Alen Konakoğlu ise 2007 yılına kadar sahne performanslarında grupla birlikte olmaya devam etti. 2007 yılından itibaren ise Alen Konakoğlu gruptan ayrılarak Nil Karaibrahimgil'in davulculuğuna geçmiştir ve Cengiz Baysal Duman grubunun hâlihazırda çalışmakta olduğu tek baterist konumuna gelmiştir.

Duman Albümleri:
Eski Köprünün Altında (5 Nisan 1999)
Belki Alışman Lazım (3 Nisan 2002)
Konser (30 Haziran 2003)
Bu Akşam Konser DVD'si (4 Ekim 2004)
Seni Kendime Sakladım (7 Haziran 2005)
Yakup & Kaan & Batuhan - Karanlıkta (3 Şubat 2006)
En Güzel Günüm Gecem 1999-2006 (11 Aralık 2007)
Duman Rock'N Coke Konseri (2 Eylül 2006) (2 Aralık 2008)


Kaynak:Biyografi.info

Duman filmleri

Tüm Duman filmleri

Duman için yapılan aramalar

Duman, Duman biyografi, Duman hayatı, Duman özgeçmişi, Duman hakkında, Duman doğum yeri, Duman fotoğraf, Duman video, Duman resim, Duman kimdir?, Duman kaç yaşında?, Duman nereli, Duman memleketi