FB TW PIN NWS
BioRank 1934

Kaan Tangöze

Doğum tarihi : 05.Eylül.1973
Kaan Tangöze kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek :
Kaan Tangöze doğum yeri : İstanbul

Kaan Tangöze Biyografisi

Alternatif rock müziği yapan Duman grubunun solisti ve gitaristidir.

Kaan Tangöze, 5 Eylül 1973 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Samsunludur. Müzik yaşamına 8 yaşındayken babasının aldığı piyano ile başlamıştır. 14 yaşlarına geldiğinde ise elektro gitara merak sarmış ve elektro gitar çalmaya başlamıştır.

Kaan Tangöze, alternatif rock müziği yapan Duman grubunun solisti ve gitaristidir. Solaktır. Tam adı Rıza Kaan Tangöze'dir. Şişli Terakki Lisesi, Bilkent Üniversitesi Otel Yönetimi ve Turizm Bölümü'nü bitirmiştir. ABD'de University Of Seattle'da ekonomi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Eğitimini sürdürürken Yakup Trana ile beraber müzik çalışmalarına da devam etti. Seattle'da yazdığı 'La,la,la,la' isimli bir parçası ABD'de yayınlanan iki toplama albümde yer aldı. Duman kurulmadan önce Ari Barokas ile birlikte Mad Madame isimli grunge/cover yapan bir grupları vardı.

Ocak 2006 da, Duman grubundan Batuhan Mutlugil ve Yakup Trana'yla beraber, Karanlıkta ve Tam Olsun adlı iki parçanın yer aldığı Karanlıkta isimli bir solo çalışma yaptı.

10 Ekim 2002 tarihinde Türkiye güzeli sevgilisi Ahu Paşakay Kaan Tangöze’nin evinde intihar etmiştir.

24 Mart 2010 tarihinde manken Seçkin Piriler ile evlendi. Hakan ve Volkan adında iki oğlu vardır. 11 Mart 2016 tarihinde boşandılar. Eşinden boşandıktan sonra sevgilisi Kıvılcım Ural ile birlikte olmaya devam etti.

Yeşim Salkım'ın Beyhude isimli parçasında vokal yaptı. Vokalistliğini yaptığı Duman grubunun şimdiye kadar 6 stüdyo albümü, 2 konser albümü ve 1 konser DVD'si vardır.

Albümleri :
Stüdyo Albümleri :
1999 - Eski Köprünün Altında
2002 - Belki Alışman Lazım
2005 - Seni Kendime Sakladım
2009 - Duman I
2009 - Duman II
2013 - Darmaduman
2015 - Gölge Etme

Konser Albümleri :
2003 - Konser
2004 - Bu Akşam
2008 - Rock'n Coke Konseri
2011 - Canlı


Kaynak:Biyografi.info

Kaan Tangöze için yapılan aramalar

Kaan Tangöze, Kaan Tangöze biyografi, Kaan Tangöze hayatı, Kaan Tangöze özgeçmişi, Kaan Tangöze hakkında, Kaan Tangöze doğum yeri, Kaan Tangöze fotoğraf, Kaan Tangöze video, Kaan Tangöze resim, Kaan Tangöze kimdir?, Kaan Tangöze kaç yaşında?, Kaan Tangöze nereli, Kaan Tangöze memleketi