FB TW PIN NWS
BioRank 275

Çorumlu Amir

Doğum tarihi : 01.Aralık.1994
Çorumlu Amir kaç yaşında : 30
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Youtuber
Çorumlu Amir doğum yeri : Çad, Afrika

Çorumlu Amir Biyografisi

Çorumlu Amir / Amir Zakaria, 1 Aralık 1994 tarihinde Afrika ülkesi Çad’da ailesinin beşinci çocuğu olarak doğmuştur. 4 kız, 4 erkek olmak üzere toplamda 8 kardeştir. 2012 yılında üniversite eğitimi için Türkiye’ye geldi ve İstanbul’da 3-4 ay dil kursuna gitti. Sonra Ankara’ya geldi. Ankara Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Uçak Mühendisliği bölümünde okudu.
Türkiye’ye geldiğinin ikinci ayında Manisa’ya gitti. Orada düğünde gösterdiler ve Zeybek oynamasını öğrendi. Okulda da dans kursuna gitti Ankara oyun havasını öğrendi.

Ankara’da üniversitede okurken çok yakın bir arkadaşının düğününe Çorum’a gitti. Çorum’da onu benimseyip artık sen Çorumlusun dediler. Sonra eğlencesine vine çekti. Bu kısa video çok beğenildi. Sonra okul için yapılan röportajda da Çorumluyum dedi. Çektiği ilk video çok beğenildi ve Beyaz Show’a katıldı.

Amir Zakaria özellikle kendisini Çorumlu olarak tanıtması ile meşhurdur. Çevresindeki insanlarla hoş sohbeti, gerçek bir Ankaralı, Çorumlu gibi davranması ile taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmıştır.

Amir Zakaria 28 Kasım 2016 tarihinde Zuhal Topal’ın izdivaç programına katıldı.

2018 yılında başrollerinde Burak Şahin, Nuri Alço, Doğa Konakoğlu, Hasan Yalnızoğlu’nun oynadığı “Vallahi Hortladı” adlı sinema filminde rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2024 - Goktürkler Asya'nın Efendileri (Kara alp)(Tv Dizisi)
2022 - Benimle Eylenirmisin (Tv Dizisi)
2020 - Baba Parası (Silahlı Adam)(Sinema Filmi)
2019 - Hemen Döneriz (Berker) (Sinema Filmi)
2019 - Cin-Si Bozuk (Sinema Filmi)
2019 - Sar Basa (Sinema Filmi)
2018 - Vallahi Hortladı (Çorumlu Amir) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Çorumlu Amir için yapılan aramalar

Çorumlu Amir, Çorumlu Amir biyografi, Çorumlu Amir hayatı, Çorumlu Amir özgeçmişi, Çorumlu Amir hakkında, Çorumlu Amir doğum yeri, Çorumlu Amir fotoğraf, Çorumlu Amir video, Çorumlu Amir resim, Çorumlu Amir kimdir?, Çorumlu Amir kaç yaşında?, Çorumlu Amir nereli, Çorumlu Amir memleketi