FB TW PIN NWS
BioRank 4563

Cansen Başaran Symes

Doğum tarihi : ??.??.1958
Cansen Başaran Symes kaç yaşında : 66
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : iş kadını
Cansen Başaran Symes doğum yeri : Trabzon

Cansen Başaran Symes Biyografisi

22 Ocak 2014 tarihinde TÜSİAD'ın 17. Başkanı seçilmiştir.

Cansen Başaran Symes, 1958 yılında Trabzon’da doğmuştur. Trabzon’da başladığı ilkokulu, Ankara’da tamamladı. Kadıköy Kız Lisesinden mezun olduktan sonra 1976 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1980 yılında mezun oldu.

1981 yılında, danışmanlık ve denetim şirketi Pricewaterhouse’un (PW) Türkiye’de faaliyetlerine başlamasıyla birlikte kuruluş aşamasında şirkete katıldı. 1983 yılında PwC Kopenhag, 1989 yılında Londra ve 1 Temmuz 1998 tarihinde İstanbul ofislerinde 2013 yılının Nisan ayına kadar çeşitli kademelerde görev üstlendi. 1998-2005 yılları arasında PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi ve PwC Eurofirm Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 1 Temmuz 2005 tarihinden Ekim 2008'e kadar PricewaterhouseCoopers Avrupa Bölgesi (Eurofirm) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

1981’den 2013 yılının Nisan ayına kadar PWC Kopenhag, Londra ve İstanbul ofislerinde çeşitli kademelerde görev üstlenen Cansen Başaran-Symes, PWC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi ve PWC Eurofirm Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Cansen Başaran Symes, PWC’deki kariyerinin büyük büyük kısmında da yönetim kurulu masasındaki tek ya da iki kadından biri oldu. PWC Türkiye’nin büyümesinde önemli rol oynayan Cansen Başaran Symes, Mart 2014 tarihi itibariyle Allianz Sigorta ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı.

Cansen Başaran-Symes, World Economic Forum (Dünya Ekonomi Forumu) tarafından 2000 yılında “Global Leaders for Tomorrow” (Geleceğin Global Liderleri) unvanını aldı.

2000 yılında Dünya Gazetesi tarafından “Yılın En Başarılı İş Kadını” ödülüne ve 2006 yılında Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği'nin "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında çağdaş Türkiye'nin başarılı Türk kadınlarından biri olarak üstün hizmet ödülüne layık görüldü.

Cansen Başaran-Symes TÜSİAD ve Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.

Cansen Başaran Symes, Inspark Kurucusu (Bilişim ve danışmanlık kuruluşu) ve Yönetim Kurulu Başkanı Stephen Symes ile evlidir. Bir oğlu vardır.

Mart 2014 tarihi itibariyle Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı.

Aralarında çok uluslu firmalar, Türkiye'nin önde gelen şirketleri ve büyük holding kuruluşları, finansal kuruluşlar ve kamu iktisadi teşekküllerinin de bulunduğu geniş bir müşteri portföyüne denetim ve danışmanlık hizmeti veren Cansen Başaran Symes, Türkiye'de özelleştirme ve uluslararası halka açılma ile ilgili önemli projeleri yürütmüştür. Kendisi UFRS (Uluslararası Finansal Raporlama Standartları) konusunda geniş tecrübeye sahiptir ve UFRS'nin Türkiye uygulamasının geliştirilip uygulanmasına önderlik etmiştir. İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası ve Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği üyesidir.

22 Ocak 2015 tarihinde yapılan TÜSİAD olağan genel kurul toplantısında başkan Haluk Dinçer başkanlığa aday olmadı ve yapılan seçimde yerine Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes TÜSİAD'ın 17. başkanı olarak seçilmiştir.

TÜSİAD’da bayrağı Haluk Dinçer’den devralan Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra üçüncü kez seçilen kadın başkan oldu.

Onur ve Ödülleri:
1999 - Executive of the Year by Istanbul University/Dünya newspaper,
2000 - Global Leader for Tomorrow by World Economic Forum,
2000 - Most Success Business Women by Dünya newspaper,
2006 - Most Modern and Successful Turkish Women by Lions Association,
2010, 2011, 2012 - Topic Leader at St.Gallen Symposium

iş Deneyimleri :
Alcatel-Lucent - Yönetim Kurulu Üyesi - Nisan 2014 – Günümüz (10 ay) İstanbul, Türkiye
Yönetim Kurulu Başkanı - Allianz Sigorta A.Ş. - Mart 2014 – Günümüz (11 ay) İstanbul, Türkiye
Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. - Yönetim Kurulu Başkanı Mart 2014 – Günümüz (11 ay)İstanbul, Türkiye
PwC – Ortak - Aralık 2012 - Mart 2013 (4 ay)
Bölge Kıdemli Ortağı – PricewaterhouseCoopers - 1998 - 2012 (14 yıl)
Price Waterhouse - Ortak -1990 - 1998 (8 yıl)
Price Waterhouse - Yardımcısı, Kıdemli, supervisior, Müdür, Kıdemli Müdür - Şubat 1981 - 1990 (9 yıl)


Kaynak:Biyografi.info

Cansen Başaran Symes videoları

Tüm Cansen Başaran Symes videoları

Cansen Başaran Symes için yapılan aramalar

Cansen Başaran Symes, Cansen Başaran Symes biyografi, Cansen Başaran Symes hayatı, Cansen Başaran Symes özgeçmişi, Cansen Başaran Symes hakkında, Cansen Başaran Symes doğum yeri, Cansen Başaran Symes fotoğraf, Cansen Başaran Symes video, Cansen Başaran Symes resim, Cansen Başaran Symes kimdir?, Cansen Başaran Symes kaç yaşında?, Cansen Başaran Symes nereli, Cansen Başaran Symes memleketi