FB TW PIN NWS
BioRank 3441

Canan Barlas

Doğum tarihi : 03.Ağustos.1946
Canan Barlas kaç yaşında : 78
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Gazeteci
Canan Barlas doğum yeri : İstanbul

Canan Barlas Biyografisi

Gazeteci Mehmet Barlas ile evlidir.

Canan Barlas, 3 Ağustos 1946 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Mecbure Canan Barlas’dır. Kandilli Kız Lisesinden 1963 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden 1967 yılında mezun oldu.

Cumhuriyet gazetesi, Hürriyet, Politika, Vatan, Güneş, Milliyet, Yeni Yüzyıl gazetelerinde ve Gelişim Yayınları'nda çalıştı. Haftalık Siyasi Pazar Postası gazetesini çıkardı.

1967 yılında Cumhuriyet gazetesinde stajyer olarak çalışmaya başladı. O yıllar aynı gazetede çalışan Mehmet Barlas ile tanıştı ve 3 ay içinde evlenince ‘Aynı gazetede karı koca olmak zor’ der Mehmet Barlas. Sosyoloji eğitimi alan Canan Barlas, gazeteyi bırakır, psikolog olarak çalışmaya başlar. Ancak gazetecilik yapmak isteyen Canan Barlas, bir müddet sonra 1969 yılında Hürriyet gazetesinde çalışmaya başlar.

Canan Barlas, 1968 yılından beri gazeteci Mehmet Barlas ile evlidir. Ela Barlas Anter adında bir kızı ve Cemil Barlas adında bir oğlu vardır. 63 kişilik Akil insanlar listesine girmiş olan Can Paker abisidir.

Canan Barlas, ahaber’de Canan Barlas ile Gündem Programını yapmaktadır.

Kitapları :
2012 - Babıâli'den Çiftetelliye
2012 - Her Şey Hiçbir Şeymiş
2008 - Ben Atlı Hassas Hayata Dokunmak İstedim
2008 - Torunlarıma Anlatamadığım Karmaşık Masallar
2007 - Eğreti Burjuvalar
2002 - Bab-ı Ali'den Çiftetelli'ye Türk Medyasının Kartelleşme Öyküsü
Canan Barlas Seti (2 Kitap Takım)


Kaynak:Biyografi.info

Canan Barlas kitapları

Tüm Canan Barlas kitapları

Canan Barlas için yapılan aramalar

Canan Barlas, Canan Barlas biyografi, Canan Barlas hayatı, Canan Barlas özgeçmişi, Canan Barlas hakkında, Canan Barlas doğum yeri, Canan Barlas fotoğraf, Canan Barlas video, Canan Barlas resim, Canan Barlas kimdir?, Canan Barlas kaç yaşında?, Canan Barlas nereli, Canan Barlas memleketi