FB TW PIN NWS
BioRank 1673

Berker Güven

Doğum tarihi : ??.??.1994
Berker Güven kaç yaşında : 30
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Dizi Oyuncusu
Berker Güven doğum yeri : İzmir

Berker Güven Biyografisi

2017 yılında yönetmenliğini Nihat Durak’ın yaptığı “Babam” adlı sinema filminde Arif karakterini canlandırdı.

Berker Güven, 1994 yılında İzmir’de doğmuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümünden mezun olmuştur.

2014 yılından beri Craft Oyunculuk Atölyesi ekibinde yer alan Berker Güven, 2017 yılında Yen adlı tiyatro oyununda Bora Akkaş, İdil Sivritepe, Neslihan Yeldan ile birlikte oynamaktadır.

Berker Güven, 2017 yılında yönetmenliğini Nihat Durak’ın yaptığı “Babam” adlı sinema filminde Arif karakterini canlandırırken Çetin Tekindor, Melisa Şenolsun, Erkan Kolçak Köstendil, Cezmi Baskın ile birlikte oynadı.

Berker Güven, Babam filmindeki zihinsel engelli “Arif” rolüne hazırlanmak için 1 ay boyunca Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın okuluna gitti. Sonraysa İpek Bilgin ve Çağ Çalışkur’dan ders alan Berker Güven, daha sonra ABD’ye giderek Tom Cruise, Nicole Kidman, Juliette Binoche, Kristen Dunst gibi ünlü isimlerin oyuncu koçluğunu yapan Susan Batson’la çalıştı. ABD’de oyuncu koçları Robert Verlaque ve Sheila Grey’den de ders aldı.

2017 yılının Kasım ayında yönetmenliğini Taylan Biraderler yaptığı ve başrollerinde Halit Ergenç ve Bergüzar Gökçe Korel'nin oynadığı "Vatanım Sensin" dizisine Aleks rolüyle dahil oldu.

Ödülleri :
2017 - XVII: Direklerarası Seyirci Ödülleri -Umut Veren Genç Erkek Oyuncu- (Yen)
2017 - 22. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri-Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülü (Yen)

Rol aldığı Tiyatro Oyunları :
2017 - Yen : Anna Jordan - Craft Kadıköy

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 - Vatanım Sensin (Aleksi) Tv Dizisi)
2017 - Babam (Arif) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Berker Güven için yapılan aramalar

Berker Güven, Berker Güven biyografi, Berker Güven hayatı, Berker Güven özgeçmişi, Berker Güven hakkında, Berker Güven doğum yeri, Berker Güven fotoğraf, Berker Güven video, Berker Güven resim, Berker Güven kimdir?, Berker Güven kaç yaşında?, Berker Güven nereli, Berker Güven memleketi