FB TW PIN NWS
BioRank 3633

İhsan Varol

Doğum tarihi : 28.Haziran.1976
İhsan Varol kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek :
İhsan Varol doğum yeri : İstanbul

İhsan Varol Biyografisi

Sunucu ve yapımcı

Kelime Oyunu programının sunucusudur.

Ali İhsan Varol, 28 Haziran 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Çerkez kökenlidir. 2 erkek kardeşi var.

Üniversitede önce “Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri” sonra “İstanbul Üniversitesi Tarih” bölümüne, sonra “Açık öğretim Kamu Yönetimi Bölümü’ne” yazılmış ama 3 üniversiteyi de bitirmeden bırakmıştır. Ankara Üniversitesini bıraktığında Bodrum’a gitti, 1,5 yıl orada otomobil kiralama işinde çalıştı.

Turizm sektörüyle başladığı iş hayatına, Televizyon sektörüne geçip prodüksiyon asistanlığı yapmaya başladı. Dört yıl prodüksiyon asistanlığı yapan Varol daha sonra metin yazarlığına başladı. Çarli dizisinin ana karakteri Çarli adlı maymunun bakıcılığını yapmış, bir dönem aynı evde yaşamıştır.

Passaparola, İkinci Bahar, Cumartesi ve Pazar Sürprizi, Hugo gibi birbirinden farklı programlarda set amirliğinden metin yazarlığına kadar ekranın arkasında farklı deneyimler edindi.

İhsan Varol, Bloomberg HT kanalında yaklaşık 4 yıl yayınlanan “Kelime Oyunu” yarışma programıyla ekran karşısına geçti. Daha sonra Show TV’de yayınlanmaya başladı. Aralık 2013 tarihinde yayından kaldırıldı.

Formatı Danimarka'ya dayanan ve televizyonda yayınlanan Kelime Oyunu programının sunuculuğu yapmaktadır.

İhsan Varol, Ayşe hanım ile evlidir ve eşi yönetmendir. 2014 doğumlu bir oğlu vardır. 24 Mayıs 2018 tarihinde tek celsede boşandılar.

Yedi sene boyunca sürdürdüğü Kelime Oyununu deneyimleri ile 2016 yılından itibaren ‘Etimolojik Cahil Cesareti’ adlı bir gösteriye dönüştürdü.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2917 - Babam (Sinema Filmi)
2016 - Kaçma Birader (Polis)(Sinema Filmi)
2015 - Düğün Dernek 2: Sünnet (Belediye Sünnetçisi) (Sinema Filmi)
2014 - Recep İvedik 4 (Sinema Filmi)
2014 - 2015 - Kardeş Payı (Yiğit) (TV Dizisi)
2014 - Aşk Oyunu (Sinema Filmi)
1999 - 5 Maymun Çetesi (Kahveci)(TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

İhsan Varol için yapılan aramalar

İhsan Varol, İhsan Varol biyografi, İhsan Varol hayatı, İhsan Varol özgeçmişi, İhsan Varol hakkında, İhsan Varol doğum yeri, İhsan Varol fotoğraf, İhsan Varol video, İhsan Varol resim, İhsan Varol kimdir?, İhsan Varol kaç yaşında?, İhsan Varol nereli, İhsan Varol memleketi