FB TW PIN NWS
BioRank 6443

Cenk Durmazel

Doğum tarihi : 28.Eylül.1971
Cenk Durmazel kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Komedyen
Cenk Durmazel doğum yeri :

Cenk Durmazel Biyografisi

Cenk Durmazel, 28 Eylül 1971 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.
1990'lı yıllarda Badluck adlı grupta müzik çalışmaları yapmış. Daha sonra 2006 yılında Malt adlı grubun kurucuları arasında yer almıştır. Müziğe Kadıköy Anadolu Lisesinde "Handle with care" adlı grupta başladı. Hey dergisinin yarışmasında 2. olduktan sonra "Hey Boys" adlı karma albümde şarkısı yer aldı. Kadıköy belediye konservatuarında şan bölümünde okurken "Badluck" adlı gruba katıldı.

Badluck’la 1989-1995 yılları arasında pek çok konser verdi, bar programları yaptı. 1992 yılında Badluck kendi adını taşıyan ilk ve tek albümünü yayınladı. 1993 yılında İnönü Stadında Bon Jovi’nin ön grubu olarak sahneye çıktılar ve 60 bin kişinin önünde çaldılar. 1995-2000 yılları arasında, ev stüdyosunda beste çalışmalarına başlayan Cenk Durmazel, grup çalışmalarına ara vererek Erdem Uygan ile birlikte televizyon, radyo ve sahne programları yaptılar.

2000 yılında "Kavırma" adlı grubu kurarak bir yıl boyunca çeşitli barlarda cover şarkılar çaldılar. 2002 yılında kurduğu "Shortcut" adlı stüdyoda piyasaya pek çok jingle besteledi ve söz yazdı. 2005 yılında Malt grubunu kurdu ve halen bu grupla çalışmalarına devam ediyor.

Cenk Durmazel, İstanbul'da üniversitede aynı bölümde tanıştıkları Erdem Uygan'la birlikte 90’lı yıllarda pek çok televizyon ve radyo programı yapmışlardır. "Cenk Erdem" olarak tanınan ikili, S'nek TV'de ve Kanal 24'de (HÖTK) canlı yayın programlarında absürt komedi tarzında beğeni kazanan birçok TV ve Radyo programı yapmışlardır.

Cem Yılmaz’ın G.O.R.A filminde de oynayan ikilinin en sevilen Tv programları "Müebbet Muhabbet'tir. Hafta içi her akşam Power FM de Erdem Uygan ile birlikte 18-20 saatleri arasında radyo programı yaptı.

Cenk Durmazel, evlidir. Bir oğlu vardır.

Cenk Durmazel, senaryosunu Gupse Özay'ın yazdığı Deliha filminde oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu:
2014 - Deliha (Fevzi) (Sinema Filmi)
2005 - Keloğlan Kara Prens'e Karşı(Karagöz)(Sinema Filmi)
2004 - Avrupa Yakası 1. Sezon (Konuk Oyuncu) (Bölüm) (TV Dizisi)
2003 - G.O.R.A (Doktor)(Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Cenk Durmazel kitapları

Tüm Cenk Durmazel kitapları

Cenk Durmazel için yapılan aramalar

Cenk Durmazel, Cenk Durmazel biyografi, Cenk Durmazel hayatı, Cenk Durmazel özgeçmişi, Cenk Durmazel hakkında, Cenk Durmazel doğum yeri, Cenk Durmazel fotoğraf, Cenk Durmazel video, Cenk Durmazel resim, Cenk Durmazel kimdir?, Cenk Durmazel kaç yaşında?, Cenk Durmazel nereli, Cenk Durmazel memleketi