FB TW PIN NWS
BioRank 3808

Ayça Ayşin Turan

Doğum tarihi : 25.Ekim.1992
Ayça Ayşin Turan kaç yaşında : 32
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Ayça Ayşin Turan doğum yeri : Sinop

Ayça Ayşin Turan Biyografisi

Karagül dizisindeki “Ada” rolüyle üne kavuşmuştur.

Ayça Ayşin Turan, 25 Ekim 1992 tarihinde Sinop'da doğmuştur. Babası Kastamonulu annesi ise Sinopludur. Beş abisi, bir ablası vardır. Sinop'da liseyi bitirene kadar okudu. İstanbul Üniversitesi Radyo sinema Televizyon bölümünü kazanınca İstanbul’a taşındı. 1.67 boyunda ve 52 kg ağırlığında olan Ayça Ayşin Turan, kumral saçları ve yeşil gözleriyle büyük beğeni topluyor.

Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

8 yaşından beri oyunculuğu düşünen Ayça Ayşin Turan, o dönemlerde okulda amatör olarak tiyatro oyunlarına katıldı. Oyunculuk eğitimini Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü Özcan tiyatrosunda aldı. Ayça Ayşin Turan, ayrıca Avustralya’da oyuncu koçu Ferit Selçuk’tan oyuncu dersleri almıştır. Avustralyalı manken Miranda Kerr’e olan benzerliği ile dikkat çekmektedir. Ayrıca Sinop Belediye Konservatuarı’nda da eğitim görmüştür. 7 yaşından beri keman çalmayı biliyor.

2011 yılında Cem Kılıç, Ceyda Tepeliler, Zeynep Dörtkardeşler, Selma Güneri’nin oynadığı Dinle Sevgili dizisinde “Gülfem” rolüyle oyunculuğa başladı.

2013 yılında yönetmenliğini Murat Saraçoğlu’nun yaptığı ve başrollerini Ece Uslu, Mesut Akusta, Yavuz Bingöl ve Şerif Sezer'in paylaştığı “Karagül” dizisinde Ada karakterini canlandırarak tanınır oldu.

2015 yılında yönetmenliğini Özcan Deniz’in yaptığı “Sevimli Tehlikeli” adlı sinema filminde Şükrü Özyıldız ile başrolü paylaştı.

Ayça Ayşin Turan, 9 Aralık 2017 tarihinde yapılan 44. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni'nin sunuculuğunu Cem Davran ile beraber yaptı.

2017 yılında yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın yaptığı “Meryem” dizisinde başrolde oynarken diğer rollerde Furkan Andıç, Cemal Toktaş, Serenay Aktaş, Bestemsu Özdemir, Açelya Topaloğlu, Selim Erdoğan, Necmi Yapıcı, Ayta Sözeri, Ayten Uncuoğlu gibi oyuncular vardır.

2018 yılında Netflix'in ilk Türk dizisi "The Protector/Hakan: Muhafiz" filminde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Mehmet Kurtuluş, Burçin Terzioğlu, Okan Yalabık, Cem Yiğit Üzümoğlu birlikte rol aldılar.

2021 yılında Ayça Ayşin Turan ve Alp Navruz’un başrolünü paylaştığı "Ada Masalı" dizisinde İpek Tenolcay, Nihan Büyükağaç, Bülent Çolak, Cem Anıl Kenar, Beril Pozam, Özge Demirtel, Rami Narin, Eylül Ersöz, Merve Nur Bengi, Fatih Yücebağ ve Bedia Ener de yer alıyor. Ali Bilgin (yönetmen)’in yönetmen koltuğunda oturduğu ‘Ada Masalı’nın senaryosu ise Yelda Eroğlu ve Yeşim Çıtak’ın kaleminden çıkıyor.

5 Aralık 2021 tarihinde Çağla Şikel ve Cem Davran'ın sunuculuğunu yaptığı 47. Altın Kelebek Ödülleri kapsamında "En İyi Romantik Komedi Dizisi Kadın Oyuncu" ödülüne layık görüldü.

Ödülleri :
2015 - 2. Türkiye Altın Palmiye Televizyon ve Basın Ödülleri yarışmasında Sevimli Tehlike adlı filmde Yılın Çıkış Yapan Sinema Oyuncusu ödülünü aldı.
2021 - 47. Altın Kelebek Ödülleri - En İyi Romantik Komedi Dizisi Kadın Oyuncu

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2021 - Ada Masalı (Haziran) (TV Dizisi)
2021 - Menajerimi Ara (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2020 - Zemheri (Firuze Pınar) (TV Dizisi)
2020-2021 - Arıza (Halide Gürkan) (TV Dizisi)
2019 - Bozkır Kuşlara Bak Kuşlara (Sinema Filmi)
2018 - The Protector/Hakan: Muhafız (Leyla Sancak) (TV Dizisi)
2017 - Meryem (Meryem) (TV Dizisi)
2016 - Altınsoylar (Burcu Günebakan) (TV Dizisi)
2015 - Sevimli Tehlikeli (Zeliş) (Sinema Filmi)
2013 - 2015 - Karagül (Ada Şamverdi) (TV Dizisi)
2011 - 2012 - Dinle Sevgili (Gülfem) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Ayça Ayşin Turan filmleri

Tüm Ayça Ayşin Turan filmleri

Ayça Ayşin Turan için yapılan aramalar

Ayça Ayşin Turan, Ayça Ayşin Turan biyografi, Ayça Ayşin Turan hayatı, Ayça Ayşin Turan özgeçmişi, Ayça Ayşin Turan hakkında, Ayça Ayşin Turan doğum yeri, Ayça Ayşin Turan fotoğraf, Ayça Ayşin Turan video, Ayça Ayşin Turan resim, Ayça Ayşin Turan kimdir?, Ayça Ayşin Turan kaç yaşında?, Ayça Ayşin Turan nereli, Ayça Ayşin Turan memleketi