FB TW PIN NWS
BioRank 750

Atilla Yeşilada

Doğum tarihi : ??.??.1961
Atilla Yeşilada kaç yaşında : 63
Kilo & Boy :
Burcu :
Atilla Yeşilada doğum yeri : İstanbul

Atilla Yeşilada Biyografisi

Gazeteci, Ekonomist ve TV programı sunucusu

Atilla Yeşilada, 1961 yılında Bahariye, İstanbul'da doğmuştur. 1980 yılında ST George Avusturya lisesinden mezun oldu. 1978 yılında AFS (Amerika Lise Değişim Programı) bursuyla ABD, Wisconsin Eyaletinde bir yıl lise öğrenimine devam etti. Üniversite eğitimini ABD'nin Illinois Eyaletinde Eastern Illinois Üniversitesinde Ekonomi ve İşletme dalında yaparak tamamladı. Ekonomi branşında Kaliforniya Üniversitesi Santa Barbara Kampüsü’nde üst lisans yaptıktan sonra, New York Eyaleti; Troy, Rensselaer Polytechnic Institute Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi dalında doktora çalışmaları yaptı.

Atilla Yeşilada, 1989 yılında bir yıl The Jerome Levy Institute'da araştıra uzmanı olarak görev yapmıştır. Eş zamanlı olarak çeşitli Amerikan Üniversitelerinde ekonomi ve finans dersleri verdi.

Atilla Yeşilada, 1990 yılında Türkiye'ye dönerek 2011 yılına kadar Global Menkul Değerler, Eczacıbaşı Menkul Değerler ve Ege Yatırım olmak üzere çeşitli aracı kurumlarda araştırmadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

2001 yılında Murat Üçer ile birlikte halen 20 Gelişmekte Olan Ülke’de faaliyet gösteren ve araştırma ürünlerini dünyaca ünlü çokuluslu şirket ve fon yöneticilerine pazarlayan GlobalSource Partners’ın Türkiye danışmanları oldu.

2001-2011 yılları arasında CNBC-E, Habertürk, Business Channel ve CemTV’de ekonomi ve haber analiz programları da sundu. Halen GlobalSource Partners vasıtası ile 100’den fazla yabancı müşteriye İstanbulanalytics markası altında ise 30 Türk kuruma araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunnaktadır.

Hormonlu Büyüme Yılları ve Muhalif Bir Ekonomistin Güncesi adlı iki kitabı olan Atilla Yeşilada, yıllardır çeşitli internet sitelerinde de yazılar yazmaktadır. YouTube'ta ekonomi üzerine yaptığı yayınlarla oldukça geniş bir kitleye ulaşmaktadır.

Kitapları :
2020 - Ekonominin Bitiş Düdüğü ve Başlama Vuruşu
2019 - Ekonomide Sonuna Geldiğimiz Yollar
2018 - Hormonlu Büyüme Yılları
2017 - Muhalif Bir Ekonomistin Güncesi


Kaynak:Biyografi.info

Atilla Yeşilada videoları

Tüm Atilla Yeşilada videoları

Atilla Yeşilada için yapılan aramalar

Atilla Yeşilada, Atilla Yeşilada biyografi, Atilla Yeşilada hayatı, Atilla Yeşilada özgeçmişi, Atilla Yeşilada hakkında, Atilla Yeşilada doğum yeri, Atilla Yeşilada fotoğraf, Atilla Yeşilada video, Atilla Yeşilada resim, Atilla Yeşilada kimdir?, Atilla Yeşilada kaç yaşında?, Atilla Yeşilada nereli, Atilla Yeşilada memleketi