FB TW GG PIN NWS
BioRank 6930

Arda Candemir

Doğum tarihi : 19.Şubat.1977
Arda Candemir kaç yaşında : 42
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Mühendis
Arda Candemir doğum yeri : Bahçe İlçesi, Osmaniye

Arda Candemir Biyografisi

Arda Candemir, 19 Şubat 1977 tarihinde Osmaniye ilinin Bahçe ilçesinde doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise 2. sınıfa kadar öğrenimini Düziçi ilçesinde sürdürmüş, Lise son sınıfı okuduğu İzmir Atatürk Lisesi'nden 1994 yılında mezun olmuştur.
1994 yılında başladığı ve bir müddet Ege Üniversitesinde sürdürdüğü yüksek öğrenimini 1995 yılında durdurmuş, daha sonra yüksek öğrenimini 1996-2000 yılları arasında İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır.

2000 yılında Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezuniyetinin ardından, askerlik görevini yerine getirmek için müracaatta bulunmuştur. Ankara Mamak MEBS Yedek Subay Okulundaki eğitiminden sonra, 66. Zırhlı Tugay Komutanlığında Yedek Subay olarak askerliğini tamamlamıştır.

2002’de proje ve serbest mühendislik firması kurarak mühendislik hizmeti vermeye başlamış ve 2007 yılına kadar özel ve resmi birçok projeye imza atmış, mühendislik hizmetleri vermiştir. 2008 yılında inşaat kadrosunda başlamış olduğu Ceyhan Hidroelektrik Santrali işletmesinde Teknik Müdür olarak görevine devam etmektedir.

Sosyal sorumluluk anlamında üstlendiği; Mühendislik Fakültesi mezuniyetinin ardından üstlendiği Türk Mühendis ve Mtrik Mühendisleri Odası Osmaniye Şubesi Temsilciliği görevini, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı Fahri Av Müfettişliği görevini devam ettirmektedir.

Ülkü Davasına hizmet amaçlayan, Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı üyeliğinin yanı sıra geçmiş dönemde Düziçi Şube başkanlığı görevini de üstlenmiştir.

Ülkücü Hareket’in her kademesinde görevler üstlenerek Büyük Ülkü Davasına Hizmet etmeye çalışmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) kadrolarında İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Muhasipliği ve İl Sekreterliği görevlerini üstlenmiştir. Halen Milliyetçi Hareket Partisinde Osmaniye il yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Arda Candemir için yapılan aramalar

Arda Candemir, Arda Candemir biyografi, Arda Candemir hayatı, Arda Candemir özgeçmişi, Arda Candemir hakkında, Arda Candemir doğum yeri, Arda Candemir fotoğraf, Arda Candemir video, Arda Candemir resim, Arda Candemir kimdir?, Arda Candemir kaç yaşında?, Arda Candemir nereli, Arda Candemir memleketi