FB TW PIN NWS
BioRank 4792

Ali Yeşildağ

Doğum tarihi : ??.??.1963
Ali Yeşildağ kaç yaşında : 61
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Ali Yeşildağ doğum yeri : Rize

Ali Yeşildağ Biyografisi

Ali Yeşildağ, 1963 yılında Rize'de doğdu. Tam adı Ahmet Ali Yeşildağ’dır. Hasan Yeşildağ, Zeki Yeşildağ, Mehmet Yeşildağ adlarında abileri vardır. Abisi Mehmet Yeşildağ Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahi Hastanesi’nde 13 Haziran 2018’de vefat etti.

Ali Yeşildağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cezaevi yıllarındaki koruması olan ve 2017 yılından bu yana Türk Medya Grubu patronu Hasan Yeşildağ ve Zeki Yeşildağ'ın kardeşidir. Ali Yeşildağ'ın abisi Hasan Yeşildağ Star, Akşam ve Güneş gazeteleri ve 24 ile 360 televizyonlarının sahibidir.

Abisi Hasan Yeşildağ’ın adı 1 Şubat 1979’da öldürülen Abdi İpekçi suikastında geçti. 31 Mart 1979 tarihinde Milliyet gazetesi Hasan Yeşildağ’ın sağladıkları silahlarla soygun yapan Ercüment Demir ve Sebahattin Civelek’in yakalandığını haber yaptı. Hasan Yeşildağ önce yakalandı daha sonra derin bir elin yardımı ile İsviçre’ye kaçtı. İsviçre’de uyuşturucu ve örtülü faaliyetlerinden dolayı cezaevinde yattı. 1989 yılında İsviçre, Türkiye’ye Yeşildağ’ın iadesi için asmazsanız göndeririz dedi. Türkiye’de yürürlükte olan idam cezası sebebi ile iade gerçekleşmedi. 12 Nisan 1991 tarihinde yürürlüğe giren 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’ndan yararlanarak Hasan Yeşildağ Türkiye'ye döndü.

Hasan Yeşildağ, Türkiye'ye döndükten sonra kardeşleri ile birlikte Halı saha işletmeciliği, inşaat ve gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketleri kurdu. Hasan Yeşildağ’ın adından da faydalanan kardeşlerinin neler yaptıklarını Sedat Peker “delicavus” adlı hesabında detaylı bir şekilde anlattı.

Abisi Hasan Yeşildağ, 1998 yılında Siirt’de okuduğu şiir yüzünden aldığı ceza için Recep Tayyip Erdoğan Pınarhisar cezaevine girdiğinde; öncesinde sahte çek suçundan içeri girerek 4 ay boyunca korumalığını yaptı.

Ali Yeşildağ'ın 1990 yılından itibaren halı saha işletmeciliği, gıda ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren şirketleri vardır.

Diğer abisi Zeki Yeşildağ, bir dönem Kasımpaşa ve Rize Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi. Ayrıca AK Parti Yönetim Kurulu Üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği de yaptı. Zeki Yeşildağ, AK Parti Beyoğlu İlçe örgütünden seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesidir.

Ali Yeşildağ’ın abisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKP’li Meclis Üyesi Zeki Yeşildağ, ABD Washington DC’de Engin Civan’ın kızkardeşi Müjde Civan ile 2006 yılında evlendi.

Ayrıca 9 Şubat 2020 tarihinde abisi Hasan Yeşildağ'ın kızı ile İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Alucralı Bahattin Küçük'ün oğlu Ardan'nın nikâhında cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şahitlik yaptı.

Ali Yeşildağ, YouTube üzerinden yayınladığı videolar ile gündeme geldi.

Ali Yeşildağ hakkında 5 Mayıs 2023 tarihinde Yeşildağ ailesi tarafından yapılan açıklamada şöyle denilmiştir.

5 Mayıs 2023 tarihinde sosyal medya platformlarında Ali Yeşildağ- 1 ifşaları ismi ile FETÖ firarisi Cevheri Güven tarafından YouTube ve Twitter üzerinden hukuka aykırı yalan ve iftira yayını yapılmıştır. Her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti Devleti 14.05.2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerine gitmektedir. Bu süreç içerisinde seçimlere etki etmek için terör örgütleri tarafından çeşitli açıklama, video paylaşımlarının yapıldığı kamuoyunun malumudur.

Bu yapılan yayınların tamamı, sabıkalı ve amiyane tabir ile suç makinesi tabir edilecek kişiler seçilerek yapıldığı bilinmektedir.

Ali Yeşildağ, Yeşildağ ailesinin bir ferdi olmakla beraber ailemiz ile hiçbir organik bağı yoktur ve kendisi halen Bursa, Ankara ve İstanbul mahkemelerinden silahla yağma, yağma, kasten adam öldürme, tasarlayarak adam öldürme, iftira ve buna benzer ağır suçlardan almış olduğu cezalar nedeniyle aranmakta olup şu ana kadar yakalanamadığı bilinmektedir.

1987 yılında Bursa üçüncü ağır ceza mahkemesince kasten adam öldürme suçundan 10 yıl ağır hapis cezasına çarptırılan Ali Yeşildağ'a, 2015 yılında Ankara 12. Ağır ceza mahkemesince tasarlayarak adam öldürme suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Ali Yeşildağ, dört ayrı silahlı gasp ve yağma suçundan ise, toplam 27 yıl 8 ay hapis cezası almış bir hükümlüdür. Kendisi hayatının 17 yılını cezaevlerinde geçirmiş, geri kalan cezalarını çekmemek için FETÖ terör örgütünden yardım alarak kaçmakta olup diyetini bu video ile ödemeye çalışmaktadır.

Kendisinin yukarıda anlatıldığı üzere, ailemizin şerefine ve haysiyetine halel getirici yaşam tarzı nedeniyle ilişki irtibatının kesilmesi ile beraber senelerdir ailemizin bir kısım fertlerine karşı duymuş olduğu kin ve öfke, kendisini terör örgütlerinin maşası haline getirmiştir.

FETÖ terör örgütü üyesi olup halen yurtdışında kaçak olarak yaşayan Cevheri Güven isimli terör örgütü mensubunun Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Sayın Cumhurbaşkanımız ile ilgili sosyal medyada yapmış olduğu iftira yayınları da kamuoyunun malumudur. Ali Yeşildağ'ın bu örgüt mensubu ile aynı şekilde aynı hareket tarzı ile tamamen yalan ve iftiradan ibaret videoları kamuoyunda algı yaratmaya yönelik olduğu anlaşılmaktadır. Yayınlanan bu videonun yine FETÖ terör örgütü iltisaklı olduğu bilinen Erk Acarer ve diğer birçok FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ iltisaklı hesaplardan peş peşe aynı anda yayınlanması da bunun açık bir göstergesidir.

Tüm bu bilenen gerçekler ışığında, seçim arifesinde ailemiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti Devleti siyasetini ve seçimin dizayn etmeye yönelik FETÖ terör örgütü menşeili yalan ve iftira yayımından dolayı derin üzüntü içerisinde olduğumuzu bildirir, yapılan yayın ve yayınlar hakkında her türlü yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu ve gerekli hukuki mekanizmalara başvuracağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.Kaynak:Biyografi.info

Ali Yeşildağ için yapılan aramalar

Ali Yeşildağ, Ali Yeşildağ biyografi, Ali Yeşildağ hayatı, Ali Yeşildağ özgeçmişi, Ali Yeşildağ hakkında, Ali Yeşildağ doğum yeri, Ali Yeşildağ fotoğraf, Ali Yeşildağ video, Ali Yeşildağ resim, Ali Yeşildağ kimdir?, Ali Yeşildağ kaç yaşında?, Ali Yeşildağ nereli, Ali Yeşildağ memleketi