FB TW PIN NWS
BioRank 6507

Yener Süsoy

Doğum tarihi : ??.??.1947 Ölüm tarihi : 31.Aralık.2006
Yener Süsoy kaç yaşında öldü : 59
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci, Yazar
Yener Süsoy doğum yeri : İstanbul
Ölüm yeri : İstanbul

Yener Süsoy Biyografisi

Yener Süsoy, 1947 yılında İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu.
1963 yılında Akşam gazetesinde mesleğe başlayan Yener Süsoy, Milliyet gazetesinde yazı işleri müdürlüğü yaptı, Ses Dergisi ve Hayat mecmuasında çalıştı. Müzik dergisi Hey Dergisi'in genel yayın yönetmenliğini yaptı. Telemagazin dergisinin kurucu Yazı İşleri Müdürlüklerini yaptı. Röportaj yazarı olarak tanındı. Hürriyet gazetesinde köşe yazıları yazdı. 1998 yılından öldüğü 2006 yılına kadar Hürriyet Gazetesi'nde röportaj yazarlığı yapıyordu.

Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde yayımlanan "Virgülüne Dokunmadan" başlıklı söyleşiler yaptı. Röportajlarını 2003 yılında “Virgülüne Dokunmadan Yener Süsoy Röportajları” adlı bir kitapta topladı.

TRT'de yayınlanan "Virgülüne Dokunmadan" ve "Laf Lafı Açıyor" adlı söyleşi programları yaptı.

Yener Süsoy, 1985 yılından itibaren bir süre Türk Sanayici ve İşadamları Derneği'nde (TÜSİAD) basın ve halkla ilişkiler uzmanı olarak çalıştı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi olup sarı basın kartı sahibi idi.

Yener Süsoy, Serap Süsoy ile evi idi. Burak Süsoy ve Berrak Süsoy adlarında 2 çocuğu vardır.

Yener Süsoy, 31 Aralık 2006 tarihinde İstanbul'da bir süredir zatürre tedavisi gördüğü Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi'nde yeni yıla bir saat kadar kala kalp spazmı geçirerek 59 yaşında öldü.

Kitapları :
2003 - Virgülüne Dokunmadan Yener Süsoy Röportajları


Kaynak:Biyografi.info

Yener Süsoy için yapılan aramalar

Yener Süsoy, Yener Süsoy biyografi, Yener Süsoy hayatı, Yener Süsoy özgeçmişi, Yener Süsoy hakkında, Yener Süsoy doğum yeri, Yener Süsoy fotoğraf, Yener Süsoy video, Yener Süsoy resim, Yener Süsoy kimdir?, Yener Süsoy kaç yaşında?, Yener Süsoy nereli, Yener Süsoy memleketi