FB TW PIN NWS
BioRank 7127

Uğur Dumankaya

Doğum tarihi : ??.??.1970
Uğur Dumankaya kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Uğur Dumankaya doğum yeri : Kartal, İstanbul

Uğur Dumankaya Biyografisi

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Uğur Dumankaya, 1970 yılında İstanbul Kartal’da doğmuştur. Annesi Necla Dumankaya, babası Halit Dumankaya’dır. Semih Serhat Dumankaya (d.1987), Barış Değer Dumankaya (d.1973) ve Ayla Dumankaya Pirinçi (d.1976) adlarında 3 kardeşi vardır. 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi’nde İşletmecilik İhtisas Yönetimi üzerine tamamladı.

1994 yılından itibaren Dumankaya İnşaat bünyesinde çeşitli görevler üstlenmiş olan Uğur Dumankaya, şu an Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

Uğur Dumankaya, Gayrimenkul Yatırım Ortakları Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Üyesi, İVİAD, AMPD, ve Galatasaray Spor Kulübü üyesidir.

Uğur Dumankaya, 2015–2016 futbol sezonu ile birlikte Türkiye’nin ve Avrupa’nın en çok bilinen futbol kulüplerinden Galatasaray’ın ana sponsorluğunu üstlendi.

Uğur Dumankaya’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Dumankaya İnşaat bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu projelerinden, Gümüş Vadi Villaları, Dragos Drive, Yenişehir Evleri, Çekmeköy Evleri, Gizli Bahçe Konakları, Dragos Drive 34, Kelebek Vadisi Evleri Gizli Bahçe Evleri, Manzara Konakları, Trend, Akdeniz Evleri, Konsept İstanbul, Trend Ekstra, Dumankaya Minimal, Flex Ataşehir, Kartal’ın “landmark projesi” Dumankaya Vizyon, Türkiye’nin ilk üçlü kulesi Dumankaya İkon, Dumankaya Adres, Dumankaya Adres Botanik, Dumankaya Modern, Dumankaya Cadde, Dumankaya Flex Kurtköy, Adres Panorama, Dumankaya Modern Vadi, Adres Kampüs, Dumankaya Konsept Halkalı, Dumankaya Ritim İstanbul, Dumankaya Mozaik, Adres Sancaktepe, Dumankaya Flex Office, Hi-Fit ve Dumankaya Horizon sayılabilir.

Dumankaya İnşaat 2014 yılı finansal bilgileri ile Capital 500 Türkiye listesinde cirosunu en çok artıran 25 firma arasında 3. sırada yer aldı.

Uğur Dumankaya, evlidir. 4 çocuğu vardır.

Dumankaya'nın grup şirketleri:
Dumankaya İnşaat
Dumankaya Pusula
Dumankaya Toyota
Dumankaya Hyundai
Dumankaya Peugeot
Uniplast Plastik
Dumankaya Sigorta

Nisan 2016 ayında Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya ve Dumankaya Onursal Başkanı Halit Dumankaya cemaat operasyonu sonrası gözaltına alındılar.

24 Ağustos 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) "himmet" adı altında finansal destek sağlandığı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tüm mal varlıklarına el konuldu.

Kaynak:Biyografi.info

Uğur Dumankaya için yapılan aramalar

Uğur Dumankaya, Uğur Dumankaya biyografi, Uğur Dumankaya hayatı, Uğur Dumankaya özgeçmişi, Uğur Dumankaya hakkında, Uğur Dumankaya doğum yeri, Uğur Dumankaya fotoğraf, Uğur Dumankaya video, Uğur Dumankaya resim, Uğur Dumankaya kimdir?, Uğur Dumankaya kaç yaşında?, Uğur Dumankaya nereli, Uğur Dumankaya memleketi