FB TW PIN NWS
BioRank 6523

Tülay Lale

Doğum tarihi : ??.??.1977
Tülay Lale kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Mühendis
Tülay Lale doğum yeri : Konya

Tülay Lale Biyografisi

Türk Lirası’nın simgesini tasarlamıştır.

Tülay Lale, 1977 yılında Konya’da 5 çocuklu bir ailenin 4.çocuğu olarak doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Konya’da okudu. 2000 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Üniversite yıllarında özel ders vermeye başlayıp 2002 yılına kadar devam eden Tülay Lale, Üniversiteden mezun olduğu 2000 yılının Aralık ayında Konya’nın ilk özel radyosu olan KONYAFM’de program yapımcısı olarak göreve başladı. Sabah kuşağında “ŞİRİNE” ismi ile yaptığı show programını 7 yıl aralıksız olarak sürdürdü.

Tülay Lale, programcılığın yanı sıra 2002-2004 yılları arasında radyonun Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüttü. 2004 Yılında radyo Konya’nın ilk özel Televizyonu olan KONTV’nin de içerisinde yer aldığı ANMEG –Anadolu Medya Gurubu’na devredilmesi ile 2004-2007 yılları arasında KONYAFM Genel Müdürü olarak hizmet vermeye devam etti.

Ayrıca 2002-2007 yılları arasında radyo reklamcılığı konusunda aktif görev almış ve reklam departmanının koordinatörlüğünü de üstlendi.

2004 - 2007 yılları arasında aynı zamanda YENİ KONYA GAZETESİ’nde “MİKROFONDAN GAZETEYE” ismi altında köşe yazarlığı yaptı.

2007 yılında RTÜK’ün Türkiye genelinde açmış olduğu “Türkçeyi Doğru ve Güzel Kullanma” isimli yarışmada KONYAFM’de yayınlanmakta olan ALTIN NAĞMELER isimli programın yapımcısı olarak Ödüle layık görüldü.

2007 yılının Aralık ayında Ankara’da hizmet vermekte olan Tam Hizmet ajansında Genel Müdür olarak göreve başlamış ve 2009 Ağustos ayına kadar görevi sürdürdü.

Tülay Lale, 2009 yılının Ağustos ayında İZ TANITIM'ı kurmuş; tanıtım&reklam konusunda firmalara çözümler ve yeni fikirler sunmaya başlamıştır.

Tülay Lale, TL'nin simgesini tasarlayan İZ Grup Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Tülay Lale, 2011 yılında Merkez Bankası tarafından açılan ve 1 Mart 2012 tarihinde sonuçlanan 'Türk Lirası Simge Yarışması'nı kazandı. Tasarladığı simge Türk Lirası yeni simgesi olarak kabul edilmiştir.

Tülay Lale, 1 Ekim 2014 tarihinde Baha Şahinöztürk ile evlendi. Nikâh şahitliklerini DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldı ile işadamı Mehmet Ali Kaya yaptı.

2015 yılının Şubat ayında Tülay Lale, Devlet Su İşleri eski Genel Müdürü ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Akif Özkaldı'nın danışmanı olarak tanıtım ve basın sorumluluğunu üstlendi. Akif Özkaldı'nın organizasyonlarını düzenleyen ve ziyaretlerini takip eden Tülay Lale, toplantıya katılan gazetecilere dağıttığı kartvizitinde bu özelliğini vurguladı. Kartvizitte 'Türk Lirası Sembolünün Mimarıyız' yazısı dikkat çekti.

Kaynak:Biyografi.info

Tülay Lale için yapılan aramalar

Tülay Lale, Tülay Lale biyografi, Tülay Lale hayatı, Tülay Lale özgeçmişi, Tülay Lale hakkında, Tülay Lale doğum yeri, Tülay Lale fotoğraf, Tülay Lale video, Tülay Lale resim, Tülay Lale kimdir?, Tülay Lale kaç yaşında?, Tülay Lale nereli, Tülay Lale memleketi