FB TW PIN NWS
BioRank 5512

Sine Büyüka

Doğum tarihi : 12.Nisan.1983
Sine Büyüka kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Sine Büyüka doğum yeri :

Sine Büyüka Biyografisi

Sine Büyüka, 12 Nisan 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası Lig TV'de program sunuculuğu yapan Şansal Büyüka’dır. Ortaokuldayken okul korosundaydı. Öykü Gürman koro arkadaşıdır. İlkokulu ve ortaokulu ISTEK Özel Acibadem Lisesi'nde okudu.
(Modern Eğitim Fen Okulları) MEF Lisesinden mezun oldu. Sonra da Koç Üniversitesi Uluslararasi Iliskiler bölümünü bitirdi. Üniversite öğrenciliği sırasında Üniversite radyosunda DJ'lik yaptı. Ayrıca Sosyal Aktiviteler Kulübü'nde basınla ilişkiler görevini, Uluslararası İlişkiler Kulübü'nün de ortak kurucu üyeliği ve sekreterliğini üstlendi.

Çok iyi derecede Ingilizce ve Fransızca bilen Sine Büyüka, Digiturk'te içerik bölümünde çalıştı, Moviemax, Dizimax, Comedymax'lere dizi ve film alımları yapmıştır.

Londra'da Central St Martins'de ‘design and management’ kursunu tamamladıktan sonra Cosmopolitan'da ve InStyle dergilerinde stil editörlüğü görevini üstlendi.

NTV Spor kanalının kuruluşundan beri NTV’de spor spikerliği yapmaktadır. NTV televizyonunda Gece-Gündüz programında kültür-sanat muhabirliği yaptı. Ayrıca Billboard dergisinde yazarlık yaptı. Roportajları Roll dergisinde ve Vatan, Hürriyet, Sabah gibi gazetelerde kullanıldı.

Yaz dönemlerinde 'Futbol Tatilde' programını sunan Sine Büyüka, 2010 sezonunda İbrahim Kutluay ile birlikte 'Sahaya Çık' isimli programı yaptı. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda muhabirlik ve spikerlik yaptı. 2010-11 yayın döneminde Euroleague'de Kaan Kural ve İbrahim Kutluay ile birlikte maç önü-maç sonu yayınlarını yürütmektedir. İbrahim Kutluay ile birlikte 'Euroleague', Caner Eler ve İsmail Şenol'la birlikte 'Eurobasket' programlarını yapmaktadır.

NTV Spor Radyo’da 'Sine'yle 45 dakika' programını yaptı. Radyo Eksen'de 'Untitled' isimli bir radyo programı yaptı. Müzikle de uğraşan Sine Büyüka, 2010 yılında “Oyuncak Adam” adlı bir klip çıkarmıştır.

Sine Büyüka, 2008 yılında spor spikeri olan Ersin Düzen ile nişanlandı, ama evlenemeden ayrıldılar.

Kaynak:Biyografi.info

Sine Büyüka için yapılan aramalar

Sine Büyüka, Sine Büyüka biyografi, Sine Büyüka hayatı, Sine Büyüka özgeçmişi, Sine Büyüka hakkında, Sine Büyüka doğum yeri, Sine Büyüka fotoğraf, Sine Büyüka video, Sine Büyüka resim, Sine Büyüka kimdir?, Sine Büyüka kaç yaşında?, Sine Büyüka nereli, Sine Büyüka memleketi