FB TW PIN NWS
BioRank 4623

Semahat Arsel

Doğum tarihi : ??.??.1928
Semahat Arsel kaç yaşında : 96
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : iş kadını
Semahat Arsel doğum yeri : Ankara

Semahat Arsel Biyografisi

Vehbi Koç'un kızıdır. Koç Holding yönetim kurulu üyesidir.

Semahat Arsel, 1928 yılında Ankara’da doğmuştur. Sadberk Hanım ve Vehbi Koç'un kızıdır. Rahmi Koç, Suna Kıraç, Sevgi Gönül kardeşleridir. Amerikan Kız Koleji'nden mezun oldu. Almanya’da Goethe Institute’den mezun oldu. 1964 - 1972 yılları arasında Koç Holding yönetim kurulu üyesi ve Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu üyesi olarak çalıştı. Setur Yönetim Kurulu Başkanı görevi yaptı.

Daha sonraki yıllarda TURYAT ve SANERC (Semahat Arsel Nursing Educational & Research Center)'in başkanlığını yaptı. Bu görevlerini halen sürdürmekte olan Arsel, aynı zamanda Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu başkanıdır. Florance Nightingale Vakfı ikinci başkanı ve Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu kurucusudur. Kuruluşunda Amerikan Hastanesi bünyesinde yer alan SANERC, 2004 tarihinde Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’na bağlanmıştır. Semahat Arsel ayrıca TEGV'in de kurucu üyelerindendir.

2009 yılından bu yana Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

2012 yılındaTürkiye vergi rekortmeni olan Semahat Arsel, Mart 2013 itibariyle Forbes dergisinin yaptığı araştırmaya göre, 3,2 milyar dolar servetiyle Türkiye'nin 2. dünyanın ise 423. zengin ismidir. 2014 yılında vergi rekortmenleri listesinde 3. sırada yer aldı.

Semahat Arsel, 1956 yılında Nusret Arsel ile evlendi. Çocuğu yoktur.

Kaynak:Biyografi.info

Semahat Arsel için yapılan aramalar

Semahat Arsel, Semahat Arsel biyografi, Semahat Arsel hayatı, Semahat Arsel özgeçmişi, Semahat Arsel hakkında, Semahat Arsel doğum yeri, Semahat Arsel fotoğraf, Semahat Arsel video, Semahat Arsel resim, Semahat Arsel kimdir?, Semahat Arsel kaç yaşında?, Semahat Arsel nereli, Semahat Arsel memleketi