FB TW PIN NWS
BioRank 5854

Selami Altınok

Doğum tarihi : 20.Ocak.1966
Selami Altınok kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Bürokrat
Selami Altınok doğum yeri : Narman, Erzurum

Selami Altınok Biyografisi

Selami Altınok, 1966 tarihinde Erzurum’un Narman ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Erzurum'da tamamladıktan sonra, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne girdi. 1988 yılında üniversiteyi bitirdi. Daha sonraki yıllarda Van 100. Yıl Üniversitesinde Yakın Çağ Tarihi üzerine Yüksek Lisansını tamamladı.
1989 yılında Erzincan'da Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Ardından da bir yıl süreyle İngiltere'de bulundu.

Sırasıyla; Kayseri Akkışla İlçesinde Kaymakam Vekilliği, Tokat Almus, Bitlis Güroymak, Van Erciş, Samsun Terme ve Antalya Serik ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonra 2008 - 2012 yılları arasında Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atandı.

Ağustos 2012 tarihinde Aksaray iline Vali olarak atanmıştır. Selami Altınok, 19 Aralık 2013 tarihinde görevden alınan Hüseyin Çapkın’ın yerine önce merkez Valiliğine ardından da İstanbul Emniyet Müdürü olarak atandı.

Selami Altınok, Gülhan Altınok ile evlidir ve iki erkek, bir kız çocuk sahibidir.

28 Ağustos 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı seçim hükümetinde milletvekili olmadığı halde dışarıdan bağımsızlar kontenjanından İçişleri Bakanlığı'na getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulan bakanlar listesi onaylandı.

24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hazırlayıp sunduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 64. Hükümet kabinesinde İçişleri Bakanı olarak görevlendirilen Efkan Ala'ya görevini teslim etti.

Selami Altınok, Aralık 2015 tarihinde İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığına atandı.

7 Eylül 2016 tarih ve 9158 sayılı kararname ile Emniyet Genel Müdürü olarak atandı. 10 Eylül 2016 tarihinde görevine başladı.

Kaynak:Biyografi.info

Selami Altınok için yapılan aramalar

Selami Altınok, Selami Altınok biyografi, Selami Altınok hayatı, Selami Altınok özgeçmişi, Selami Altınok hakkında, Selami Altınok doğum yeri, Selami Altınok fotoğraf, Selami Altınok video, Selami Altınok resim, Selami Altınok kimdir?, Selami Altınok kaç yaşında?, Selami Altınok nereli, Selami Altınok memleketi