FB TW PIN NWS
BioRank 2760

Sarp Palaur

Doğum tarihi : 09.Kasım.1987
Sarp Palaur kaç yaşında : 37
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Şarkıcı
Sarp Palaur doğum yeri : İstanbul

Sarp Palaur Biyografisi

2019 yılının Eylül ayında Youtube'dan yayınladığı “Susamam” şarkısıyla gündem oldu.

Sarp Palaur (Şanışer), 9 Kasım 1987 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Asıl adı Sarp Palaur olan rapçi, kendisine mahlas olarak rapci Sagopa Kajmer’den etkilenerek Şanışer'i seçmiş. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Antalya’ya yerleşti. Üniversite eğitimi için ise 2005 yılında Muğla Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Seyahat İşletmesi Bölümü'nde okumaya başladıktan sonra mezun oldu.

Şanışer, 1999 yılında Rap Şarkıcısı Fuat Ergin'in "Hassickdirr "serisi ile rap dinlemeye başladı ve 2000 yılında evinde ilk deneme kayıtlarını aldı. 2007 yılının yazına kadar evinde sürekli deneme kayıtları almaya devam eden Sarp, 2007 Ekim ayında Bela ile yayınladıkları "Bullshit Mixtape" ile ilk defa internet dinleyicisinin karşısına çıktı. Sonrasında yine Bela ile Kasım ayı sonunda "Günlüğüm E.P" yi yayınladı. 2008'in Şubat ayında ilk solo albümü olan Ludovico'yu dinleyicilerin beğenisine sundu.

Şanışer’in internetten yaptığı paylaşımlarla tanınmasıyla onu ilk Rafet El Roman fark etti ve Rafet El Roman kendi albümünde Şanışer ile bir düet yaptı.

Aslen İzmir'li olan Şanışer yani Sarp Palau bugüne kadar; Otuzuncu Gün, Açık Ve Net, LUDOVICO II isimli albümleriyle hayranlarının karşısına çıktı.

Rap Şarkıcısı Şehinşah ile Şanışer aynı mahallede büyümüşlerdir. Birlikte amatör kayıtlar alan ikili Rap'e ilk adımlarını beraber atmışlardır.

2008 yılında Miller Music Factory adlı yarışmada “Düşünmekten Bir Hal Oldum” adlı parçasıyla Hiphop kategorisinde birinci olan Şanışer, Türkçe Rap camiasında tanınmaya başladı.

Türkiyenin dört bir yanında 200'ün üzerinde konser veren sarp 2012 yılında Rafet el Roman prodüktörlüğünde ilk albümü "Açık ve Net"i Türk halkının beğenisine sundu.

Şanışer televizyonda oynayan “Vikings” dizisinin Ragnar Lothbrok karakterini canlandıran başrol oyuncusu Travis Fimmel’e benzemektedir.

Şanışer, 6 Eylül 2019 tarihinde, Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel, Kamufle gibi birçok rapçinin yer aldığı "Susamam" şarkısını seslendirdi ve kısa sürede yüzlerce takipçiye ulaştı.

Albümleri :
2007 - Günlüğüm E.P (Bela ile beraber)
2008 - Ludovico
2012 - Açık Ve Net
2015 - 12-15
2015 - Onuncu Gün
2016 - Otuzuncu Gün
2018 - LUDOVICO II
2019 - Susamam


Kaynak:Biyografi.info

Sarp Palaur videoları

Tüm Sarp Palaur videoları

Sarp Palaur albümleri

Tüm Sarp Palaur albümleri

Sarp Palaur için yapılan aramalar

Sarp Palaur, Sarp Palaur biyografi, Sarp Palaur hayatı, Sarp Palaur özgeçmişi, Sarp Palaur hakkında, Sarp Palaur doğum yeri, Sarp Palaur fotoğraf, Sarp Palaur video, Sarp Palaur resim, Sarp Palaur kimdir?, Sarp Palaur kaç yaşında?, Sarp Palaur nereli, Sarp Palaur memleketi , Sarp Palaur albümleri