FB TW PIN NWS
BioRank 7969

Rachel Bilson

Doğum tarihi : 25.Ağustos.1981
Rachel Bilson kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Rachel Bilson doğum yeri : Los Angeles, A.B.D.

Rachel Bilson Biyografisi

Ünlü gençlik dizisi The O.C.’deki Summer Robets karakteri ile tanınan A.B.D.’li sinema ve dizi oyuncusu. 2006 yılında The Last Kiss ile beraber sinema dünyasına da adım atan genç oyuncu, 2008 yılında vizyona giren Jumper ile beraber Holywood’un çok kazanan aktristleri arasına girmeyi başardı.
Rachel Sarah Bilson, 25 Ağustos 1981 tarihinde, Janice ve Danny Bilson çiftinin ilk çocuğu olarak, Los Angeles, California, A.B.D.’de dünyaya geldi. Terapist olan annesi ve yazar olan babasının 1997 yılında boşanması üzerine annesi ile yaşayan Bilson, babasının ikinci evliliğinden olan Hattie adlı üvey bir kardeşe sahip.

1995 yılında, arkadaşları ile beraber büyük bir araba kazasına karışan ve de birkaç gün komada kalan Bilson, bu olaydan sonra asi ve kendisine zarar veren gençlik tavırlarını sona erdirmeye ailesine söz verdi ve de aynı yıl Walter Reed Ortaokulu’ndan mezun oldu. 1995 yılında Notre Dame Lisesi’ne kayıt olan Bilson, lisede okuduğu sırada tiyatro çalışmalarında bulundu ve de Bye Bye Birdie, The Crucible gibi öenmli müzikallerin uyarlamalarında yer aldı.

1999 yılında, liseden mezun olmasının ardından Grossmont College’a kayıt olsa da, kısa bir süre içerisinde babasının tavsiyesini dinleyip oyunculuk kariyerine başlamak için okuldan ayrıldı. 2000’li yılların başlarında pek çok reklam filminde rol alan Bilson, 2003 yılında Buffy the Vampire Slayer ve 8 Simple Rules adlı dizilerde konuk oyuncu olarak yer aldı.

Rachel Bilson’a şöhretin kapılarını açan çalışma ise, 2003 yılında başlayan gençlik dizisi The O.C. oldu. 2003-2007 yılları arasında dizinin 92 bölümünde yer alan genç oyuncu, canlandırdığı Summer Roberts karakteri sayesinde 2005 yılında Teen Choice Awards’da en iy kadın oyuncu ve en seksi kadın oyuncu alanlarında ödüle layık görüldü. Maxim dergisi, 2005 tarihli En Seksi 100 Oyuncu listesinde, Bilson’u altıncı sırada gösterdi.

İlk beyaz perde deneyimini, 2006 yılında, başrollerini Zach Braff ile beraber paylaştığı The Last Kiss adlı romantik komedi filmi ile yaşayan güzel oyuncu, 2008 yılında bilimkurgu filmi The Jumper ve 2009 yılında, gene bir romantik komedi olan New York I Love You’nun kadrosunda yer aldı.

2007 yılında Chuck, 2010 yılında ise How I Met Your Mother adlı komedi dizilerinde konuk oyuncu olarak yer alan Bilson’ın gelecek projeleri arasında, 2010 yılında vizyona girecek olan Waiting for Forever yer alıyor.

The Jumper’ın setinde tanıştığı ve kendisi gibi bir oyuncu olan Hayden Christensen ile 2006 yılında beraber olan Bilson, ünlü oyuncuyla 2008 yılında nişanlandı. Erkek dergilerinden gelen teklifleri reddeden güzel oyuncu, vücudunun gizli kalması gerektiğini ve iş hayatı ile özel hayatının karıştırılmaması gerektiğini her fırsatta dile getiriyor.

Kaynak:Biyografi.info

Rachel Bilson için yapılan aramalar

Rachel Bilson, Rachel Bilson biyografi, Rachel Bilson hayatı, Rachel Bilson özgeçmişi, Rachel Bilson hakkında, Rachel Bilson doğum yeri, Rachel Bilson fotoğraf, Rachel Bilson video, Rachel Bilson resim, Rachel Bilson kimdir?, Rachel Bilson kaç yaşında?, Rachel Bilson nereli, Rachel Bilson memleketi