FB TW PIN NWS
BioRank 3821

Özgür Masur

Doğum tarihi : ??.??.1979
Özgür Masur kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Tasarımcı
Özgür Masur doğum yeri : İstanbul

Özgür Masur Biyografisi

Moda tasarımcısı

Özgür Masur, 1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarımı Bölümü Moda Tasarımı bölümünden mezun oldu.

Özgür Masur, 2001 yılında Moskova’da katıldığı Leather Show’da Geleceğin Tasarım Yıldızı unvanını aldı. 2002’de İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçi Birlikleri (İTKİB)’in Genç Tasarımcılar yarışmasında üçüncü oldu. 2002-2008 yılları arasında Masur, CPD Dusseldorf ve Pret-a-Porter Paris'e katıldı. Aynı dönemde, çok sayıda büyük tekstil şirketinin Koleksiyon Danışmanı olarak hareket etti.

Özgür Masur’un hayatı, 2008 yılında ilk defa Galata Moda Haftası’na katılmasıyla değişir. Standında mikro bir koleksiyon sergileyen ve festivalin yıldızı olan Masur, gördüğü büyük ilginin de etkisiyle -üniversite yıllarından beri aklında olan- kendi markasını yaratmaya karar verir. Hemen ardından Nişantaşı’nda, neredeyse her şeyini kendi elleriyle yaptığı, ev sıcaklığındaki atölyesini yaratmıştır.

2008 yılında bir erkek giyim firmasına koleksiyon hazırlayan Özgür Masur, yine aynı sene İF Uluslararası Moda Fuarı’na katıldı.

Moda tasarımcısı kimliğiyle ilk koleksiyonunu Galata Moda Festivali’nde 2008 yılında sunan tasarımcı, aynı yıl showroom’unu açtı.

Aşk-ı Memnu dizisinde Bihter karakterini canlandıran Beren Saat’in dizide Özgür Masur tasarımı bir elbise giymesi, Masur’un couture odaklı kariyerine yön verdi. Ayrıca Lale Devri’nde Emina Sandal ve Serenay Sarıkaya’nın da giysilerini de tasarladı.

2009 yılından bu yana İstanbul Moda Haftası takviminde yer alan Masur, Soul by Özgür Masur adı altında hazır giyim tasarımı da yaptı. Haute couture ağırlıklı koleksiyonları, özellikle televizyon ve sinema yıldızları tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Özgür Masur, 2009 ve 2011 yılları arasında ilk kişisel sergisi ve 2. İstanbul Moda Haftası'nın (IFW) sunumuyla İstanbul Moda Haftası'na katıldı. Aynı dönemde, IFW'nun sayısız etkinliğinde CİLT HAKKINDA GÜNÜ, BUGÜN ve SIMPLE - LY koleksiyonlarını sundu. 2012'de çok özel bir Haute Couture koleksiyonunda MOMENT'in yanı sıra Özgür Masur'un EQUILIBRIUM, Soul başlıklı ilk Pret a Porter koleksiyonunu gösterdi.

Özgür Masur, Marmara Üniversitesi'nde periyodik olarak tekstil ve moda tasarımı üzerine dersler ve atölye çalışmaları düzenliyor.

Özgür Masur, Avrupa ve Ortadoğu'da büyük bir başarıya imza attıktan sonra, 2014 yılında Masur, Amerika'nın en büyük moda olaylarından biri olan Los Angeles Moda Haftasının kapanış şovunu yapmaya davet edildi.

Özgür Masur, 14 Eylül 2017 tarihinde Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'un ilk gün kapanış defilesini gerçekleştirdi ve 2018 Couture Koleksiyonu'nu sundu.

Kaynak:Biyografi.info

Özgür Masur için yapılan aramalar

Özgür Masur, Özgür Masur biyografi, Özgür Masur hayatı, Özgür Masur özgeçmişi, Özgür Masur hakkında, Özgür Masur doğum yeri, Özgür Masur fotoğraf, Özgür Masur video, Özgür Masur resim, Özgür Masur kimdir?, Özgür Masur kaç yaşında?, Özgür Masur nereli, Özgür Masur memleketi