FB TW PIN NWS
BioRank 7631

Osman Kibar 2

Doğum tarihi : ??.??.1972
Osman Kibar 2 kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Osman Kibar 2 doğum yeri : İzmir

Osman Kibar 2 Biyografisi

2017 yılında Forbes Türkiye'nin hazırladığı 'En Zengin 100 Türk' listesinde 8. sırada 2 milyar dolarlık servetiyle Samumed adlı şirketin Başkanı Osman Kibar 2 yer aldı.

Osman Kibar 2, 1972 yılında İzmir’de doğmuştur. Dedesi İzmir'in ünlü belediye başkanı "Asfalt Osman" lakaplı Osman Kibar’dır. Babası ise Seli Kibar’dır. Müzisyen ve besteci Melih Kibar amcasıdır. Robert Koleji mezunudur. Ardından sonra ABD, Kaliforniya’ya gitti ve eğitim hayatına Pomona Koleji’nde devam etti. Burada matematik Caltech’te mühendislik ve UC San Diego’da biofotonik eğitimi aldı.

ABD’de lisansüstü eğitimi sırasında bio-teknoloji firması Gennoptix’i kurdu. Daha sonra 2011 yılında bu firmasını Novartis adlı bir firmaya 470 milyon dolara sattı. Kurduğu bir başka elektronik şirketini de Intel’e satmıştır.

Daha sonra üniversiteden ayrılarak New York’a taşındı ve Pequot Capital firmasında çalışmaya başladı. Ancak kısa sürede işinden ayrılarak San Diego’ya geri geldi. Bu sırada hava alanında karşılaştığı eski dostu Cevdet Samikoğlu’na dünyayı değiştirecek teknolojilere odaklanacak iş planını anlattı. Samikoğlu şirketi kurabilmesi için ona 3.5 milyon dolarlık yatırım sağladı. Şirkete İntherix adını veren Kibar, Pfizer ile girdiği hukuk mücadelesini kazandıktan sonra firmanın adını Samumed olarak değiştirdi.

Osman Kibar 2, San Diego merkezli 12 milyar dolar değerindeki biyoteknoloji şirketi Samumed'in kurucusu ve CEO'sudur. Bioteknoloji alanındaki çalışmaları ile tanınıyor.

Osman Kibar 2, 2008 yılında ABD, San Diego’da Samumed şirketini kurdu. Bu şirketteki çalışmaları ile yaşlanmayı önleyecek tıbbi keşiflerin peşinde olduğu ve kel erkeklerde tekrar saç çıkmasını, derideki kırışıkları giderme, beyaz saçların orijinal rengine dönmesini hedeflediği bilinmektedir.

Osman Kibar 2, ayrıca başarılı bir poker oyuncusu olup, 2007 yılında Las Vegas’taki Dünya Poker Şampiyona’sında ikinci oldu, ancak 2008 yılında poker oynamayı bıraktı.

2017 yılında Forbes Türkiye'nin hazırladığı 'En Zengin 100 Türk' listesinde 8. sırada 2 milyar dolarlık servetiyle Samumed adlı şirketin Başkanı Osman Kibar 2 yer aldı.

Kaynak:Biyografi.info

Osman Kibar 2 için yapılan aramalar

Osman Kibar 2, Osman Kibar 2 biyografi, Osman Kibar 2 hayatı, Osman Kibar 2 özgeçmişi, Osman Kibar 2 hakkında, Osman Kibar 2 doğum yeri, Osman Kibar 2 fotoğraf, Osman Kibar 2 video, Osman Kibar 2 resim, Osman Kibar 2 kimdir?, Osman Kibar 2 kaç yaşında?, Osman Kibar 2 nereli, Osman Kibar 2 memleketi