FB TW PIN NWS
BioRank 7865

Nursel Ergin

Doğum tarihi : 30.Temmuz.1980
Nursel Ergin kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Nursel Ergin doğum yeri : İstanbul

Nursel Ergin Biyografisi

Nursel Ergin, 30 Temmuz 1980 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Trakyalıdır. Çok küçük yaştayken babasının alkol sorunundan ötürü anne ve babası evliliğine son verdi. Boşanma neticesinden Nursel Ergin ve abisi yetiştirme yurduna verildi. 11 yaşına dek yetimhanede büyüdü. Ardından amcasının yanında yaşamaya başladı.
"Var mısın Yok musun?" adlı yarışmaya katılmadan önce hayatını 5-6 yıl profesyonel antrenörlük yaparak kazanan Nursel Ergin, bir beyaz eşya markasında satış temsilcisi olarak da çalışmış.

Acun Ilıcalı’nın sunduğu "Var mısın Yok musun?" adlı yarışmaya 2008 yılında katıldığında 100 bölümden fazla programda devam etti ve 201 bin TL para kazanmıştır. Yarışmada hem samimiyeti hem içtenliği hem de esprili kişiliğiyle seyircilerin gönlünü kazanmış ve hayat hikayesiyle derinden etkilemiştir.

Nursel Ergin, 2009 yılında TRT'de yayınlanan “Cam kırıkları” adlı dizide başrolde oynadıktan sonra 2011 yılında senaryosunu Nuran Evren Şit’in yazdığı yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu'nun yaptığı "Gün Akşam Oldu” adlı dizide Filiz Akın, Halil Ergün, Başak Daşman, Caner Kurtaran, Serhat Teoman, Mustafa Üstündağ ile beraber rol aldı.

2012 yılının ocak ayında Kanal D'de başlayan “Mutfağım” adlı yemek programıyla televizyon ekranlarında olmaya devam etti. 2015 yılında Show TV'de yayınlanan “Nursel'in Mutfağı” adlı yemek programının sunuculuğunu üstlendi, 2018 yılına kadar devam etti. Star TV ekranlarında Nursel'in Konukları adlı gündüz kuşağı kadın programını sundu.

Nursel Ergin'in 1998 yılında 18 yaşında iken yaptığı evliliğinden Bengü Çınar adında bir kızı vardır. 2003 yılında boşandı.

Nursel Ergin, 2017 yılında iş adamı ve basın mensubu Murat Akyer ile evlendi. Haziran 2023 yılında boşandı.

Nursel Ergin en son 15 Kasım 2021 tarihinden itibaren hafta boyunca Gelinim Mutfakta'nın sunuculuğunu yaptı.

Filmleri ve Dizileri :
2011 - Gün Akşam Oldu (TV Dizisi)
2009 - Cam kırıkları (Suna) (TV Dizisi)
2008 - Avrupa Yakası (konuk oyuncu) (TV Dizisi)

Sunuculuğunu Yaptığı Televizyon programları :
Mutfağım (Kanal D)
Nursel'in Mutfağı (Show TV)
Nursel'in Konukları (Star TV)
Nursel'in Evi (Show TV)
Nursel'le Evin tadı (Kanal D)
Gelinim Mutfakta (Kanal D)


Kaynak:Biyografi.info

Nursel Ergin için yapılan aramalar

Nursel Ergin, Nursel Ergin biyografi, Nursel Ergin hayatı, Nursel Ergin özgeçmişi, Nursel Ergin hakkında, Nursel Ergin doğum yeri, Nursel Ergin fotoğraf, Nursel Ergin video, Nursel Ergin resim, Nursel Ergin kimdir?, Nursel Ergin kaç yaşında?, Nursel Ergin nereli, Nursel Ergin memleketi