FB TW PIN NWS
BioRank 8521

Neşet Berkay AKKAN

Doğum tarihi : 08.Şubat.1993
Neşet Berkay AKKAN kaç yaşında : 29
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Mühendis
Neşet Berkay AKKAN doğum yeri : İstanbul

Neşet Berkay AKKAN Biyografisi

Neşet Berkay AKKAN ve AKKAN AİLESİ Kimdir?

8 Şubat 1993 Tarihinde İstanbul'da hayata gözlerini açan Neşet Berkay AKKAN, Yazar Hüsnü Necdet AKKAN'ın oğlu ve Sanatçı (Ressam-Şair) Güray AKKAN’ın torunudur. Annesinin adı Seval AKKAN, ablasının adı ise Güray Melis AKKAN’dır. Aile uzun yıllar geçimini ticaret yaparak kazanmıştır.

Neşet Berkay AKKAN’ın babası sahibi olduğu iş yerinden emekli olduktan sonra kalemini eline alıp kitabını yazmaya karar vermiştir ve belli başlı projelerde editörlük yapmıştır. Kitap fuarlarında bir zamanlar aktif olarak yer alıp, radyo programlarının düzenlemiş olduğu yarışmalar da ise ödül sahibi olmuştur. Annesi uzun yıllar Almanya’da ailesi ile yaşamış ve orada bir süre eğitim görmüştür. Özel bir sağlık kuruluşundan emekli olmuştur. Karadeniz kültürü ile büyüyüp yetişen Neşet Berkay AKKAN, Trabzonspor taraftarı ve Trabzonspor Kulübü Kongre Üyesi’dir. Lise yıllarında, BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ – (BEYKOZ) ALPEREN OCAKLARI’nda 1 dönem Lise Teşkilat Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

Ailenin en ufağı olan Neşet Berkay AKKAN, Türkiye’nin 81 ili ve dünyanın belli başlı tanınan ülkelerinde çevresi olmasıyla dikkat çekiyor. Sosyal medyada güçlü bir kitleye sahip olmasıyla da ailenin en sosyal kişilerinden biri olan Neşet Berkay AKKAN, ayrıca Milliyet Gazetesi Blog’da köşe yazarıdır. Kendisine ait bir Youtube Kanalı vardır, Linkedin, Facebook, Facebook Beğeni, İnstagram ve Twitter profillerinin aktif kullanıcısıdır. İnternette tanınan insanların olduğu sitelerde biyografisi mevcuttur.

Köklü ve tanınan bir sülale olan AKKAN ailesinin soyu aslen Kafkas Türkü'dür. Aile Kafkasya üzerinden göç ederek eski adıyla Eğin, yeni adıyla Taşdibi Mahallesi, Kemaliye / Erzincan’a yerleşmiştir. AKKAN sülalesinin aile şanları şu şekildedir; AKKANZADE, AKKANGİL, AKKANOĞLU ve AKKAN. Aile Türkiye’nin hemen hemen her bölgesine dağılmıştır ve yurt dışında da yerleşim sağlamışlardır. 2021 yılı verilerine göre aile 5.000 ile 5.500 kişi nüfusdan oluşmaktadır ve çoğunluğu Karadeniz Bölgesine ait Trabzon şehrinin Çarşıbaşı, Araklı ve Sürmene ilçeleri ayrıca Hatay İli, Konya İlindedir. Ailede birçok Milletvekili ve Devlet Adamı bulunmaktadır. Osmanlı’dan günümüze kadar aile devletine ve milletine fayda sağlamak için çalışmış ve arkalarından gelen nesilleride buna göre yetiştirmiştir. AKKAN’lar işgal zamanında doğuda tampon görevi görmüş ülkesinin ve milletinin yanında safını tutmuştur.

14 yaşında disiplin ve üniforma ile tanışan Neşet Berkay AKKAN, Beykoz Barbaros Hayreddin Paşa Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi’nde lise eğitimine başlamış ve Gemi Makineleri bölümünden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Sivil Bahriyedeki ilk yolculuğuna 18 yaşında iken Selay Denizcilik firmasına ait, İzmir (Aliağa) – Hatay (İskenderun) dahili hattında çalışan, 80 metre uzunluğunda, 970 KW Ana Makine gücüne sahip, 1.584 Tonluk ve 2.878 Ton taşıma kapasiteli kimyasal tanker gemisi M/T Selay da başlamış ve 2 aylık kısa açık deniz stajını Akdeniz sularında tamamlamıştır.

Bulgaristan'ın Varna Eyaletine eğitim için gitmeye karar veren Neşet Berkay AKKAN, Technical University of Varna (Varna Teknik Üniversitesi)'da Üniversite Hazırlık Sınıfını okumuştur. Bulgarca ve İngilizce dil eğitimini başarılı bir şekil de tamamlayan Neşet Berkay AKKAN, iyi derece de İngilizce orta derece de Rusca ve Bulgarca bilmektedir. Nikola Vaptsarov Naval Academy (Bulgaristan Deniz Harp Okulu)'den almış olduğu eğitimlerde başarılı olup, Harp Okulu’ndan sertifika almaya hak kazanmıştır. Vatanına dönmeye karar veren Neşet Berkay AKKAN, Piri Reis Üniversitesi - Denizcilik Meslek Yüksekokulu - Gemi Makineleri İşletme bölümünü kazanıp başarılı bir şekilde mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi – Açık ve Uzakdan Eğitim Fakültesi – İşletme Bölümünde Lisans Eğitimine devam etmektedir.

Neşet Berkay AKKAN, askerlik vazifesini, Maltepe / İstanbul Kenan Evren Kışlası - İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda tamamlamıştır.

Spora hayatının her yaşında önem veren Neşet Berkay AKKAN, eğitim gördüğü okulların Hentbol ve Yüzme takımların da sporcu olarak yer alıp, uzun süre takım kaptanlığı yapmıştır. Üniversite yılların da, We’ll Club Spor ve Yaşam Kompleksi ve Cevahir Otel Asya’da Yüzme Antrenörü ve Cankurtaran olarak çalışmıştır. Yetiştirdiği öğrenciler ülke genelindeki müsabakalarda ciddi dereceler alıp, eğitim gördükleri okullardan burs alma hakkına sahip olmuşlardır. Medikal Yüzme Stili ile öğrencilerinin sağlık problemlerini çözmüş ve belli başlı tanınan hastanelerdeki doktorların tavsiye ettiği Yüzme Eğitmeni olmuştur. Birçok ünlü isime ve tanınan iş adamlarına da Yaşam Koçluğu yapmıştır. Başarılı bir denizci olan Neşet Berkay AKKAN aynı zamanda iyi bir Dalgıç’dır. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’ndan Cankurtaran ve Dalıcı (Balıkadam) Sertifikasına ayrıca Türkiye Cumhuriyeti İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü’nden İlkyardımcı Sertifikasına sahiptir. Yurt dışında birçok ülkede hem eğitim görmüş hem de çalışmıştır.

T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan, 3000 KW Makine Zabiti / Tüm Sularda (Gemilerde 4. ve 3. Mühendis/Çarkçı) Gemiadamı Cüzdanına, Amatör Denizci Belgesine ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Yeterlilik Belgesine sahiptir.

Ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi – Sürekli Eğitim Merkezi onaylı, Kalite Mühendisliği ve Yöneticiliği Sertifikasına sahiptir.

Üye olduğu topluluklar, dernekler ve vakıflar başlıca şunlardır;
Trabzonspor Kongre Üyeliği,
Türk Balıkadamlar Spor Kulübü,
Beykoz Denizciler Derneği,
Anadolu-Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği,
Afad Gönüllüsü
Tema Vakfı Gönüllüsü’dür.

Sivil Bahriyedeki 12 ay staj vazifesinin, 4 aylık sürecini Tuzla/İstanbul'da Alyans Mühendislik firmasında Tersane/Atölye personeli olarak, 8 aylık sürecini de Açık Deniz Personeli olarak tamamlayan AKKAN, açık deniz stajını 23 kişilik yabancı personel içinde tek Türk personel olarak, Çin (Qingdao, Shanghai, Tianjin, Nansha, Dalian, Xiamen, Lianyuingang, Ningbo) – Tayvan (Kaohsiung) – Singapur (Singapore City) - Malezya (Klang) hattında görev yapan 366 metre uzunluğunda, 44.12 KW Ana Makine gücüne sahip, 153.00 Tonluk ve 14.500 TEU’luk IRISL firması bünyesinde olan Konteynır gemisi, M/V GOODREACH de tamamlamıştır.

İş hayatına karada devam etmeye karar veren Neşet Berkay AKKAN, Doğuş Otomotiv - Scania Markasının (MARGEN - Kara ve Deniz Makineleri), Deniz Motorları departmanında Servis Mühendisi olarak işe başlamış, 6 ay sonra Üretim ve Servis Müdür Yardımcısı olmuştur ve 11 ay bu yeni görevini sürdürmüştür.

İş hayatına Satış Mühendisi olarak devam etmeye karar veren Neşet Berkay AKKAN, Platinum Marine Service firmasında hiç ara vermeden yeni işine başlamıştır. Çalışmakta olduğu firmada da 3 ay sonra Kıdemli Satış Mühendisi ünvanına sahip olmuştur. 6 Ayını doldurduktan sonra çalışmakta olduğu şirketinden de ayrılmıştır.

Kaynak:Biyografi.info

Neşet Berkay AKKAN için yapılan aramalar

Neşet Berkay AKKAN, Neşet Berkay AKKAN biyografi, Neşet Berkay AKKAN hayatı, Neşet Berkay AKKAN özgeçmişi, Neşet Berkay AKKAN hakkında, Neşet Berkay AKKAN doğum yeri, Neşet Berkay AKKAN fotoğraf, Neşet Berkay AKKAN video, Neşet Berkay AKKAN resim, Neşet Berkay AKKAN kimdir?, Neşet Berkay AKKAN kaç yaşında?, Neşet Berkay AKKAN nereli, Neşet Berkay AKKAN memleketi