FB TW PIN NWS
BioRank 4787

Necdet saraç

Doğum tarihi : ??.??.1961
Necdet saraç kaç yaşında : 63
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci
Necdet saraç doğum yeri : Erzincan

Necdet saraç Biyografisi

Necdet saraç, 1961 yılında Erzincan’da doğmuştur. İlköğretimi İstanbul Harbiye İlkokulu’nda, Ortaokulu Kurtuluş Ortaokulu’nda, Lise eğitimini ise Feriköy Lisesi’nde tamamladı. İstanbul’da Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Siyaset ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.
Necdet saraç, Almanya’da Halk Yüksek Okulu’nda çalıştı. Köln Sinema Günleri başta olmak üzere, Almanya’da birçok sosyal-kültürel proje yaptı. Almanya’da olduğu yıllarda Sesimiz / Unsere Stimme adlı Türkçe-Almanca bir gençlik dergisi yayınladı.

Necdet saraç, 1996-2004 yılları arası CİNE 5 ve DİGİTÜRK Avrupa temsilciliği yaptı.

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu'nda, ikinci başkanlık dahil, çeşitli yönetim kademelerinde bulundu. Avrupa’da ve Türkiye’de Alevi kurumlarında merkezi düzeyde yöneticilik yapan Necdet Saraç, Alevilerin Sesi dergisinde 2009 yılına kadar Genel Yayın Yönetmenliği, BirGün Gazetesi’nde 4 yıl, Yurt Gazetesi’nde de 3 yıl köşe yazarlığı yaptı. Türk televizyon tarihinde bir ilk olan Muharrem Sohbetlerini 2004'de yayınlayan ekip içinde yer aldı. SU TV ve YOL TV Genel Yayın Yönetmenliği'nin yanı sıra Farklı Çizgi adlı tartışma programını hazırlayıp sundu.

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı ve Can Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği de yapan Necdet Saraç Yurt gazetesinde köşe yazarı ve yayın kurulu üyesidir.

Necdet Saraç’ın Alevilerin Siyasal Tarihi, Farklı Çizgi, Yavuz’un Aklı ve 51 Soruda Sosyal Demokrasi adlı dört kitabı bulunmaktadır.

Necdet Saraç evlidir ve 2 kızı vardır.

Necdet saraç, CHP’nin 2009 Ankara ve 2014 Maltepe yerel seçim kampanyalarının koordinasyonuna çalıştı. 2015 yılında CHP İstanbul İl Başkan Adayı oldu. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekili seçimleri öncesi İstanbul 1.bölge’de CHP ön-seçime girip 11.681 oy alarak 15’inci sırada yer aldı, araya yerleştirilen kontenjanlarla birlikte 20’inci sıradan milletvekili adayı oldu.

Necdet Saraç, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan erken seçiminde de ise CHP İstanbul 1.bölge’den 19’uncu sıradan Milletvekili adayı oldu.

1 Ekim 2015’te CHP’nin Yurtdışındaki Örgütlerini 1 Kasım 2015 seçimleri için, Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün himayesinde koordine etmek üzere ‘CHP Yurtdışı Danışmanlığı’ görevine getirildi.

Necdet saraç, günümüzde çeşitli gazetelerde ve internet sitelerinde makaleler yazmaya devam etmektedir.

Kitapları :
2011 - Alevilerin Siyasal Tarihi
2012 - Farklı Çizgi
2014 - 51 Soruda Sosyal Demokrasi
2015 - Yavuz’un Aklı


Kaynak:Biyografi.info

Necdet saraç için yapılan aramalar

Necdet saraç, Necdet saraç biyografi, Necdet saraç hayatı, Necdet saraç özgeçmişi, Necdet saraç hakkında, Necdet saraç doğum yeri, Necdet saraç fotoğraf, Necdet saraç video, Necdet saraç resim, Necdet saraç kimdir?, Necdet saraç kaç yaşında?, Necdet saraç nereli, Necdet saraç memleketi