FB TW PIN NWS
BioRank 180

Mustafa Karataş

Doğum tarihi : 20.Mart.1961
Mustafa Karataş kaç yaşında : 63
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Akademisyen
Mustafa Karataş doğum yeri : Gürün, Sivas

Mustafa Karataş Biyografisi

Mustafa Karataş, 20 Mart 1961 tarihinde Sivas, Gürün’de doğmuştur. Yaklaşık 5 yaşında iken Karabük’e göç ettiler. İlkokulu ve ortaokulu Karabük’te okudu. Kastamonu’da başladığı İmam Hatip Lisesi’ni Sakarya’da bitirdi. 1980 yılında İstanbul’ a geldi. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1984 Yılında mezun oldu. Aynı Üniversitede 1989 yılında Hadis Yüksek lisansını, 1998 yılında Doktorasını tamamladı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesine Yardımcı Doçent olarak atanan Karataş, 2008 yılında Doçent 2013 yılında Profesör oldu.
İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Hadis Anabilim Dalı Başkanlığı, Rehberlik Danışmanlık Birimi Başkanlığı, Fakülte Kurulu Üyeliği gibi görevler yapmış olan Karataş, Güzel Sanatlar/Hüsn-ü Hat ve Hadis dersleri verdi ve Hadis alanında birçok yüksek lisans ve doktora tezi yönetti. Mustafa Karataş, başarılı öğrencileri burs ve seminerlerle desteklemek amacıyla kurduğu İlim Hizmet Araştırma Merkezinde (İHAM) yüzlerce öğrenci yetiştirdi.

Otuzdan fazla ilmi makalesi yayınlanan ve pek çok eseri ve tebliğleri bulunan Mustafa Karataş, gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında yüzlerce konferans verdi. İlmi toplantılar, araştırma, konferans ve seyahat amaçlı pek çok ülkeye giderek ilim ve fikir adamlarıyla görüşme imkânı buldu.

2004 yılından itibaren televizyon programı yapan Karataş, bugüne kadar Ramazan İftar Programları, Cuma Sabahları ve Muhabbet Kapısı olmak üzere beş yüzden fazla canlı yayın gerçekleştirdi.

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapan Mustafa Karataş, yurt içi ve yurt dışı konferanslarına, İHAM onursal başkanlığına ve televizyon programlarına devam etmektedir.

İngilizce ve Arapça bilen Mustafa Karataş, evli ve dört çocuk babasıdır.

Yayınlanmış Eserleri:
1. Hadislerde ve Uygulamada Yemek Duaları
2. İbadetlerde Ruh ve Şekil
3. Mutlu Bir Yuva İçin Dört Mektup
4. Hadislerin Sayısı
5. Hz. Peygamberin Beden Dili
6. Kul Peygamber
7. En Güzel Duâlar
8. e-Fetva, Soru-Cevap
9. Hadis Rivayet Tarihi
10. Şifalar Kitabı


Kaynak:Biyografi.info

Mustafa Karataş kitapları

Tüm Mustafa Karataş kitapları

Mustafa Karataş için yapılan aramalar

Mustafa Karataş, Mustafa Karataş biyografi, Mustafa Karataş hayatı, Mustafa Karataş özgeçmişi, Mustafa Karataş hakkında, Mustafa Karataş doğum yeri, Mustafa Karataş fotoğraf, Mustafa Karataş video, Mustafa Karataş resim, Mustafa Karataş kimdir?, Mustafa Karataş kaç yaşında?, Mustafa Karataş nereli, Mustafa Karataş memleketi