FB TW PIN NWS
BioRank 7980

Murat Demirkıran

Doğum tarihi : 25.Ekim.1969
Murat Demirkıran kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Asker
Murat Demirkıran doğum yeri : Söke, Aydın

Murat Demirkıran Biyografisi

Murat Demirkıran, 25 Ekim 1969 tarihinde Aydın’ın Söke ilçesinde doğmuştur. İzmir-Konak nüfusuna kayıtlı olan Murat Demirkıran, ilkokulun ilk 2 senesini İzmir’de, son 3 senesini ise Söke’de okudu. Ortaokulu Söke’de okumayı müteakip 1984 yılında Çankırı Astsubay Hazırlama Okuluna girdi. 1987 senesinde girdiği Polatlı Topçu Okulundan 1988 senesinde Astsubay olarak mezun oldu.
Murat Demirkıran, astsubaylığı esnasında zor şartlarda üniversite sınavlarına girdi ve Bursa Uludağ Üniversitesini kazandı. Lakin mesleki sebeplerden dolayı kayıt yaptıramadı. Türk Silahlı Kuvvetlerinde astsubay olarak ülkenin dört bir yanında (Gelibolu Yıldırım kışla, Diyarbakır Devegeçidi, Cizre, Silopi, Erzincan, Kıbrıs Değirmenlik, Çorlu, İzmir Narlıdere) çeşitli kadrolarda (Topçu, Piyade, Personel, Lojistik ve Radar Operatörlüğü) görevler icra etti.

Görev süresi boyunca NBC, Askarad, Bl. Asb ve Alay Per. Asb kursları gördü, 1995 Askarad operatörlüğü yaptı. 2011 yılından itibaren muvazzaf olmasına rağmen Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) tarafından organize edilen bütün faaliyet ve çalışmaların içinde oldu.

2015 yılı Şubat ayı sonunda emekli olan Murat Demirkıran, vakit kaybetmeksizin TEMAD ve CHP‘ye üye oldu. Çorlu’da 2 yılını bitirdiği Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'de Kamu Yönetimi bölümünün 3’üncü sınıfına emekli olur olmaz başladı ve “Yüksek Onur Belgesi” ile bitirdi.

Evli ve 2006 doğumlu bir kız çocuk babası olan Murat Demirkıran, iyi derecede Almanca ve orta derecede İngilizce bilmektedir.

2019 yılında yapılacak olan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir 1'inci Bölge Milletvekili Önseçim Adayıdır.

Murat Demirkıran, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan erken genel seçimlerde CHP İzmir milletvekili adayı oldu.

Kaynak:Biyografi.info

Murat Demirkıran için yapılan aramalar

Murat Demirkıran, Murat Demirkıran biyografi, Murat Demirkıran hayatı, Murat Demirkıran özgeçmişi, Murat Demirkıran hakkında, Murat Demirkıran doğum yeri, Murat Demirkıran fotoğraf, Murat Demirkıran video, Murat Demirkıran resim, Murat Demirkıran kimdir?, Murat Demirkıran kaç yaşında?, Murat Demirkıran nereli, Murat Demirkıran memleketi