FB TW PIN NWS
BioRank 1627

Mümin Sekman

Doğum tarihi : -
Mümin Sekman kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Yazar
Mümin Sekman doğum yeri : İstanbul

Mümin Sekman Biyografisi

Mümin Sekman, İstanbul doğumlu yazar, danışman ve kişisel gelişim uzmanı. Türkiye’de kişisel gelişim uzmanı meslek adını tanımlayan ve kullanan ilk kişi olan Sekman, kendini geliştirme bilincini Türkiye’ye yaymayı hedefliyor. Liderlere, starlara ve iş adamlarına danışmanlık yapmasının yanısıra, Kişisel Gelişim Merkezi’nin (KİGEM) de kurucusu.
İstanbul’da dünyaya gelen Mümin Sekman, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Hukuk alanında kariyer yapmayan ve kendisini kişisel gelişim çalışmalarına adayan Sekman, Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil adlı ilk kitabını, 21 yaşındayken yazdı. Kişisel gelişim ve başarı konulu kitaplar yazmaya devam etti ve Kesintisiz Öğrenme adlı 2. kitabını yayımladı.

Son 10 yılda kişisel gelişim alanındaki çalışmalarını kapsamlı şekilde sürdüren Sekman’ın 40 ilde düzenlediği seminerlere, 55 binden fazla kişi katıldı. Uzmanın, 100 Bin adet basılan son kitabı Her Şey Seninle Başlar ise 1 yıl içerisinde 400.000 satış rakamına ulaşarak 'en başarılı başarı kitabı' oldu ve çıktığı 2005 yılından beri en çok satanlar listesinde. Sekman aynı zamanda 'Kişisel Gelişim Merkezi'nin (KİGEM) de kuruculuğunu yaptı. Kigem.com sitesi, ilk Türkçe kişisel gelişim sitesi oldu ve 60 binden fazla üyeye ulaştı.

Liderler, televizyon yıldızları ve iş dünyasından isimlere yönelik uyguladığı 'kariyer check up'ı ile birebir danışmanlık yapan Sekman, Çocuklar Duymasın adlı dizinin de senaryo danışmanlığını yaptı. Bunun yanısıra çok sayıda yazarın da ilk kitabının editörü oldu. Çevik Şirketler ve Türk Usulü Başarı adlı kitaplarıyla bu alandaki çalışmalarını yayımlayan Sekman’ın açıklamalarından birisi şöyleydi:

Bir dönem büyük balık küçük balığı yerdi. Şimdi hızlı balık yavaş balığı yiyor. Yakın gelecekte zeki balık, aptal balığı yiyecek. Taklit edilemeyen tek kurumsal kabiliyet, kurumsal IQ’dur. Küçük şirket olabilirsiniz ama asla aptal şirket olmayın.

'Kişisel gelişim uzmanı' meslek adını, Türkiye’de tanımlayan ilk kişi olan Sekman, Ajans Press’in her yıl açıkladığı ve hakkında en çok haber çıkan sanatçı, yazar ve işadamlarının sıralandığı 'En Medyatikler' raporunda, 1.104 haberle 2006 yılının 'en çok haber olan yazarlar' sıralamasında 8. oldu.

Kendini geliştirme bilincini Türkiye’ye yaymayı hedefleyen Sekman’ın kitapları şimdiye kadar 45 baskı yaptı ve kitaplarının tüm satışı 540 bini geçti. Hayat felsefesi; 'ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil' olan yazara göre başarılı olmak 'öğrenilebilir'.

Kitapları:
1. Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil. (10.baskı)
2. Kesintisiz Öğrenme (7.baskı)
3. Türk Usulü Başarı (6.baskı)
4. Başarı Üniversitesi (7.baskı)
5. Kişisel Ataleti Yenmek (9.baskı)
6. Çevik Şirketler (5.baskı)
7. Herşey Seninle Başlar
8. Her şey Seninle Başlar 9+
9. Limit Sizsiniz.
10. Her Şey Beyinde Başlar.
11. Hayat Bilgesi
12. Başarı Bilgesi
13. İnsan İsterse / Azmin Zaferi Öyküleri 1. Kitap
14. Başarı Bilimi / Büyük Başarı Araştırmaları 1

Rakamlarla Mümin Sekman'ın Kariyeri :
İlk kitabını 21 yaşında yazdı.
Bugüne kadar 10 kitabı
45 şehrinde seminer verdi.
Seminerlerine 100.000'den fazla insan katıldı.
Kitaplarının toplam baskı sayısı 2.000.000'a ulaştı.
Kurduğu Kigem.com'u yılda 5 000.000 kişi ziyaret ediyor.
Her Şey Seninle Başlar 10 yılda 1.100.000 baskıyla Türkiye rekoru kırdı.


Kaynak:Biyografi.info

Mümin Sekman kitapları

Tüm Mümin Sekman kitapları

Mümin Sekman için yapılan aramalar

Mümin Sekman, Mümin Sekman biyografi, Mümin Sekman hayatı, Mümin Sekman özgeçmişi, Mümin Sekman hakkında, Mümin Sekman doğum yeri, Mümin Sekman fotoğraf, Mümin Sekman video, Mümin Sekman resim, Mümin Sekman kimdir?, Mümin Sekman kaç yaşında?, Mümin Sekman nereli, Mümin Sekman memleketi