FB TW GG PIN NWS
BioRank 588

Pucca

Doğum tarihi : 03.Haziran.1987
Pucca kaç yaşında : 31
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek :
Pucca doğum yeri : Karşıyaka, İzmir

Pucca Biyografisi

Twitter fenomeni

İnternette yazı yazarak şöhreti yakalamış nadir kişilerden biridir.

İnternette Pucca olarak tanınan kişinin gerçekte adı Selen Pınar Işık’dır. 3 Haziran 1987 tarihinde İzmir Karşıyaka'da doğmuştur. Karşıyaka Kız Lisesi’nden mezun oldu. Üniversiteyi Ankara’da okudu. Önce Radyo Televizyon Sinema ardından da Gazetecilik’le iki üniversite bitirdi. Annesi ile babası kendisi küçükken boşanmışlar, 6-8 yaşına kadar annesiyle kaldıktan sonra üvey baba tacizi yüzünden kız kardeşiyle ile babasının yanına geçmişler. Üniversitede okurken küçük bir radyoda çalışmaya başlamış.

“Radyoda ‘sesli günlük’ tutuyordum. Başıma ne gelirse anlatıyordum, aldığım çizmeden, ev sahibimin zorbalıklarına, sevgilimden, ojelerime kadar. Sonra bir televizyon kanalına girdim, montaj falan derken her şeyin içinde buldum kendimi”. Diye anlatarak bu tür işlere nasıl başladığını söylüyor.

Twitter fenomeni Pucca, Eski sevgilisini rezil etmek içinhesabı ciddi bir takipçi sayısına ulaşıp olay olunca, kısa sürede 'Küçük Aptalın Büyük Dünyası' ve “ Ve Geri Kalan Her Şey” kitaplarıyla da en çok satanlar listesine girdi.

Kitabının imza gününde okuyucularıyla buluştu. Kitaplarında ve blogunda; eski sevgililerine, akrabalarına ve nefret ettiği kayınvalide adaylarına söylediği sözlerinden dolayı yüzünü her yerde Marilyn Monroe portreleriyle gizlemek zorunda kalan Pucca, gerçek kimliğini açıklamaktan bu kez çekinmedi.

Onunki aslında alışılmamış bir başarı hikâyesi. Pucca yani Selen Pınar Işık, kendi çapında bir edebiyat türü yarattı. 'Dizüstü' edebiyatı deyince, akla artık ilk Pucca geliyor. Özelliği belki de şu birkaç 'basit' kelimede yatıyor: Esprili, pervasız, içten, korkusuz, cazgır ve komik, yeni ve farklı daha doğrusu orijinal; türünün ilk örneği. Aslında o “Her kızın yaşadığı ama anlatamadığı şeyleri yazan kişi.”

Şu an sosyal paylaşım ağlarında 200 bin takipçisi olan Pucca’nın blogu ise Türkiye’de en fazla takipçisi olan kişisel blog.

Pucca aslında; Kör, sağır, küçük bir kız ve sevgilisinin peşinden sürekli onu öpmek için koşan, Koreli bir çizgi film kahramanıymış. Bir arkadaşı Selen Işık’a Pucca’nın oyuncağını hediye ettiğinden aşina adına ama asıl Pucca adını kullanmasının nedeni kendi ismiymiş. Twitter'da İngilizce karakterlerle asıl ismi Selen Işık'ı yazdığında ortaya çıkan tablo hiç te iyi değil. Bu yüzden Pucca adını kullanıyor.

Pucca yine kendisi gibi bir ‘Twitter fenomeni’ olan Ceri Levis. Ya da gerçek ismiyle Ömür Özdemir ile birlikte oldu.

2014 yılında Pucca'nın kitabından senaryolaştırılan "Hadi İnşallah" adlı sinema filminde Büşra Pekin, Murat Boz, Cezmi Baskın, Sinasi Yurtsever başrollerde oynadılar.

Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığı da yapan Pucca Elele dergisinde yazıyor.

Pucca Selen Pınar Işık, 9 Eylül 2015 tarihinde dizi oyuncusu Serhat Osman Karagöz ile evlendi. 2017 yılında Batu isimli bir erkek çocukları olan çift 2018 Mayıs ayında boşanma kararı aldı. Temmuz 2018 yılında boşandı.

Pucca Kitapları isimleri
Küçük Aptalın Büyük Dünyası & Pucca Günlük
Pucca Günlük ve Geri Kalan Her Şey
Allah Beni Böyle Yaratmış
Ayy hadi inşallah!
Şimdi Biz Neyiz?


Kaynak:Biyografi.info

Pucca videoları

Tüm Pucca videoları

Pucca kitapları

Tüm Pucca kitapları

Pucca için yapılan aramalar

Pucca, Pucca biyografi, Pucca hayatı, Pucca özgeçmişi, Pucca hakkında, Pucca doğum yeri, Pucca fotoğraf, Pucca video, Pucca resim, Pucca kimdir?, Pucca kaç yaşında?, Pucca nereli, Pucca memleketi