FB TW PIN NWS
BioRank 1558

Müge Anlı

Doğum tarihi : 19.Aralık.1973
Müge Anlı kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : TV sunucusu
Müge Anlı doğum yeri : İstanbul

Müge Anlı Biyografisi

Müge Anlı, 19 Aralık 1973 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası İhsan Anlı’dır.
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisansını ise Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde yaptı.

Kanal D ekranlarında Şenay Düdek’le beraber “Dobra Dobra” adlı magazin proğramı yaptılar. Bu program ile de büyük ses getirdi. Bir sezon birlikte program yaptıktan sonra, aynı programa Şenay Düdek Cenk Eren'le FOX'ta, Müge Anlı ise Pakize Suda'yla Kanal D'de devam etmiştir. Daha sonra 2008 yılında ATV ekranlarında Tatlı-Sert isimli bir programın sunuculuğunu yaptı.

2010 sezonunda ATV'de; yaşadığı çeşitli olaylardan dolayı yakınlarıyla görüşemeyen, onları bulamayan kişilerin konuk edildiği “Müge Anlı ile Mektubunuz Var” adlı programı hazırladı ve sundu.

Müge Anlı, 1993 yılında gazeteci Burhan Akdağ ile evlendi, 2008 yılında boşandı. Lidya adında bir kızı vardır.

Müge Anlı’nın televizyonda sunduğu “Tatlı-Sert” isimli bir programında Psikiyatr Arif Verimli ile birlikte avukat Rahmi Özkan da görev yaptı.

11 yıldır ATV ekranlarında ilginç olaylar ve cinayetleri çözen Müge Anlı, 2019 yılının haziran ayında “Tatlı-Sert” isimli programı sezon finali ile kapandıktan sonra 2019 yaz dönemi boyunca Atv ekranlarında Güven Bana isimli bir programla 27 Haziran 2019 akşamından itibaren ekranlarda olacak.

5 Aralık 2021 tarihinde Çağla Şikel ve Cem Davran'ın sunuculuğunu yaptığı 47. Altın Kelebek Ödülleri kapsamında "Müge Anlı İle Tatlı Sert" programı ile "En İyi Kadın Sunucu" ödülüne layık görüldü.

Müge Anlı, 25 Haziran 2022 tarihinde İstanbul Emniyeti Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evlendi.

Ödüller:
2018 - 45. Altın Kelebek Ödülleri - En İyi Kadın Sunucu
2020 - 46. Altın Kelebek Ödülleri - En İyi Kadın Sunucu
2021 - 47. Altın Kelebek Ödülleri - En İyi Kadın Sunucu


Kaynak:Biyografi.info

Müge Anlı kitapları

Tüm Müge Anlı kitapları

Müge Anlı için yapılan aramalar

Müge Anlı, Müge Anlı biyografi, Müge Anlı hayatı, Müge Anlı özgeçmişi, Müge Anlı hakkında, Müge Anlı doğum yeri, Müge Anlı fotoğraf, Müge Anlı video, Müge Anlı resim, Müge Anlı kimdir?, Müge Anlı kaç yaşında?, Müge Anlı nereli, Müge Anlı memleketi