FB TW PIN NWS
BioRank 6019

Muammer Ketenci

Doğum tarihi : 16.Mart.1965
Muammer Ketenci kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Tasarımcı
Muammer Ketenci doğum yeri : İstanbul

Muammer Ketenci Biyografisi

Kendine has üslübu yaratıcılığı ve koca bir medeniyetin mirası üzerinde yükselen bir yetenektir Ketenci.

Muammer Ketenci, 16 Mart 1965 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Aslen Trabzon Akçaabatlıdır. Asıl adı Muammer Üstübicioğulları'dır. “Ketenci” babaannesinin kızlık soyadıdır. İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra ardından, Avrupa da tasarım ve moda alanında eğitim gördü.

Muammer Ketenci, 30 yılın üzerinde takı tasarım ve aksesuar işi ile uğraşmış ardından tekstile geçiş yapmıştır. Günümüzde İstanbul'da ve İstanbul dışında birçok üniversite seminerler vermektedir.

Muammer Ketenci’nin adı Beyonce Knowles’nin “Crazy in Love” adlı albümü için tasarladığı ve turnelerinde de giydiği el işlemesi tamamı Swarovski taşlardan oluşan büstiyer ile tüm dünyada duyulmuştur. Tasarladığı kıyafetler dünyaca ünlü isimler tarafından da beğeni ile giyilmektedir. Ayrıca Hadise Açıkgöz’ün Eurovizyon şarkı yarışmasında giydiği kıyafeti de hazırlamıştır.

Muammer Ketenci haute couture tasarımların yanı sıra, halkın da rahatlıkla satın alıp kullanabileceği özel tasarım modellerden oluşan konsept ürünlerini, kendi adını taşıyan ticari markası altında çıkartmıştır.

Muammer Ketenci Moda Evi Ve Tasarım Merkezi Nişantaşı’ndadır.

Muammer Ketenci, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Muammer Ketenci, moda sektörüne atılmak isteyen ve tasarımcı olmak isteyen gençler için, Girne Amerikan Üniversitesi ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği Muammer Ketenci Akademi’yi kurdu.

2017 yılında kalp krizi geçirdi ve 4 damarı tıkalı olan Muammer Ketenci by-pass ameliyatına alındı.

2 Ekim 2019 tarihinden itibaren "Kuaförüm Sensin" yarışma programında jüri üyeliği yapmaya başladı.

Kaynak:Biyografi.info

Muammer Ketenci için yapılan aramalar

Muammer Ketenci, Muammer Ketenci biyografi, Muammer Ketenci hayatı, Muammer Ketenci özgeçmişi, Muammer Ketenci hakkında, Muammer Ketenci doğum yeri, Muammer Ketenci fotoğraf, Muammer Ketenci video, Muammer Ketenci resim, Muammer Ketenci kimdir?, Muammer Ketenci kaç yaşında?, Muammer Ketenci nereli, Muammer Ketenci memleketi