FB TW PIN NWS
BioRank 8207

Melih Tanrıverdi

Doğum tarihi : 09.Ocak.1968
Melih Tanrıverdi kaç yaşında : 56
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Yönetici
Melih Tanrıverdi doğum yeri : Üsküdar, İstanbul

Melih Tanrıverdi Biyografisi

SADAT'ın yönetim kurulu başkanıdır.

Melih Tanrıverdi, 9 Ocak 1968 tarihinde Üsküdar, İstanbul’da doğmuştur. Babası SADAT'ın kurucusu emekli tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’dir. Melih Tanrıverdi, Ankara’da Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik bölümünden mezun olarak üniversite eğitimi tamamladı.

Melih Tanrıverdi, 1990 yılında haberleşme sektörü üzerine çalışmalar yapan bir şirkette işe başlamıştır. Daha Türkiye'de cep telefonu kullanımı başlamamışken Hilal Telefon'u kurdu ve birçok servis hizmeti vermeye başladı.

2004 yılında Bursa Elektronikçiler Odası Yönetim Kurulu üyesi oldu. 2005-2012 yılları arasında Tüketici Hakem Heyetlerinde Bilirkişi olarak görev yaptı.

Melih Tanrıverdi, evlidir ve 3 çocuğu vardır.

Melih Tanrıverdi, Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi'nin de (ASSAM) kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesidir.

Melih Tanrıverdi, Eylül 2012'den beri Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş açılımı ile bilinen ve kısaltması SADAT olan şirketin yönetim kurulu başkanıdır. Şirketin kurucuları SADAT'ın Arapçada 'seyitler' anlamına geldiği için bu ismi seçtiklerini ifade ediyor.

Şubat 2014'te Trileçe Dünyası'nı kurdu. Türkiye'nin ilk toptan trileçe üreticisi oldu.

Kaynak:Biyografi.info

Melih Tanrıverdi için yapılan aramalar

Melih Tanrıverdi, Melih Tanrıverdi biyografi, Melih Tanrıverdi hayatı, Melih Tanrıverdi özgeçmişi, Melih Tanrıverdi hakkında, Melih Tanrıverdi doğum yeri, Melih Tanrıverdi fotoğraf, Melih Tanrıverdi video, Melih Tanrıverdi resim, Melih Tanrıverdi kimdir?, Melih Tanrıverdi kaç yaşında?, Melih Tanrıverdi nereli, Melih Tanrıverdi memleketi