FB TW PIN NWS
BioRank 5733

Melania Trump

Doğum tarihi : 26.Nisan.1970
Melania Trump kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Model, Tasarımcı
Melania Trump doğum yeri : Novo Mesto, Slovenya (Yugoslavya)

Melania Trump Biyografisi

Model, Mücevher Tasarımcısı

Melania Trump, 8 Kasım 2016 tarihinde eşi Donald Trump başkanlık seçimlerini kazanınca ABD’nin yeni First Lady’si oldu.

Melania Trump, 26 Nisan 1970 tarihinde Yugoslavya, Novo Mesto’da VIktor Knavs, Amalija Knavs çiftinin kızı olarak doğmuştur. Babası araba satıcısı, annesi ise terziydi. Esas adı Melania Knavs’dır. Bir kız kardeşi vardır. Yugoslavya’da Tasarım ve Fotoğrafçılık okulunda okudu ve Ljubljana Üniversitesinde okudu. 2001 yılında ABD’ye göç etti ve 2006 yılında ABD vatandaşı oldu.

Melania Trump, Slovence, Sırpça, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerini bilip konuşabilmektedir. 17 yaşında model olarak çalışmaya başladı. 18 yaşında iken İtalya, Milano’da bir ajans ile anlaştı. 1992 yılında bir model yarışmasında ikinci seçildi. Okumakta olduğu Ljubljana Üniversitesinden bir yıl sonunda modellik yapmak için ayrıldı ve Milano ve Paris'te modellik yaptı. 1996 yılında New York'a taşındı.

180 cm. boyunda olan Melania Trump, model olarak çalıştı, modelliği bıraktıktan sonra mücevher ve saat tasarımcısı olarak görev yaptı.

Melania Trump, ilk defa 1996 yılının Ağustos ayında bir iş ziyareti için ABD’ye gitti. Daha sonra tekrar ekim 1996 ayında gitti, ardından 2001 yılında oturma izni alarak ABD’de kaldı. 2006 yılında ABD vatandaşı oldu.

Melania Trump, 22 Ocak 2005 tarihinde Donald Trump ile evlendi. Barron Trump (d.20 Mart 2006) adında bir çocuğu vardır.

Melania Trump, 8 Kasım 2016 tarihinde eşi Donald Trump başkanlık seçimlerini kazanınca ABD’nin yeni First Lady’si oldu. 20 Ocak 2017 tarihinden sonra Amerika Birleşik Devletleri First Lady’si olarak anılacaktır.

Kaynak:Biyografi.info

Melania Trump hakkında haberler

Tüm Melania Trump haberleri

Melania Trump için yapılan aramalar

Melania Trump, Melania Trump biyografi, Melania Trump hayatı, Melania Trump özgeçmişi, Melania Trump hakkında, Melania Trump doğum yeri, Melania Trump fotoğraf, Melania Trump video, Melania Trump resim, Melania Trump kimdir?, Melania Trump kaç yaşında?, Melania Trump nereli, Melania Trump memleketi