FB TW PIN NWS
BioRank 7289

Mehveş Evin

Doğum tarihi : 26.Haziran.1970
Mehveş Evin kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Gazeteci
Mehveş Evin doğum yeri : İstanbul

Mehveş Evin Biyografisi

Mehveş Evin, 26 Haziran 1970 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Gazeteci Banu Güven ile kuzenler. Köprülü Mehmet Paşa’nın yeğeni olan Amcazade Hüseyin Paşa’nın 14. göbekten torunlarıdır. Mehveş Evin’in babası Hariciyeci. Çocukluğu o yüzden hep sefarette geçmiş. İtalya, Ankara, Almanya, yeniden Ankara… İlköğretim bir orada bir burada okumuş. 10 yaşındayken babasını kaybetti. Babası ölünce anne ve ablasıyla İstanbul’a yerleştiler.
İstanbul Lisesi’nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdi. Bilgi Üniversitesi’nde e-MBA yaptı.

1993 yılında Sabah gazetesinde Dışhaberler’de gazetecilik mesleğine başladı. Yeni Yüzyıl gazetesi kurulunca oraya geçti. Aktüel dergisinde muhabirlik yaptı. İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times’ın Türkiye baskısı “Liberal Bakış”, Yeni Yüzyıl ve NTV dergi grubunda da editör olarak çalıştı.

2000-2002 yılları arasında Sabah gazetesi haftasonu eklerinin, 2002-2004 yıllarında Aktüel dergisinin ve 2004-2005 yıllarında Vatan gazetesinin eklerinin yayın yönetmenliği görevini üstlendi.

2004 yılından itibaren 4 yıl Akşam gazetesinde genel yayın koordinatörü ve web sitesi sorumlusu oldu. Akşam gazetesinde Serdar Turgut ile beraber çalıştı.

2007 yılında köşe yazarlığına başladı, 2009 yılında Milliyet Cadde eki ve Milliyet gazetesinde günlük yazılar, röportajlar ve yazı dizileri yazmaya başladı.

28 Ağustos 2015'te Milliyet gazetesindeki işine son verildiğini bildirdi.

Mehveş Evin, Üniversite 1.sınıftayken tanıştığı biri ile 1988 yılında evlendi. 2 sene sonra da boşandı. Levent (d.1989) adında bir oğlu vardır.

2015 yılı Eylül'ünden bu yana yazılarını diken.com.tr'de yayımlamaya başladı. diken.com.tr, Kara Karga, journo, tazgazete’de yazarlığa, muhabirliğe devam etti. Bağımsız yayınlar için çalışmayı sürdüren Mehveş Evin, artigercek.com’da yazıyor, Açık Radyo’da “Ekonomi & Ekoloji” programının sunucularından ve artitv.tv’de “Söz Bizim” adlı tartışma programını hazırlıyor. “Babalar ve Kızları” ve “Haber Okumaları” kitaplarına katkıda bulunan Mehveş Evin, İstanbul’da yaşıyor.

Kitapları :
2018 - A’dan Z’ye Buraya Nasıl Geldik


Kaynak:Biyografi.info

Mehveş Evin için yapılan aramalar

Mehveş Evin, Mehveş Evin biyografi, Mehveş Evin hayatı, Mehveş Evin özgeçmişi, Mehveş Evin hakkında, Mehveş Evin doğum yeri, Mehveş Evin fotoğraf, Mehveş Evin video, Mehveş Evin resim, Mehveş Evin kimdir?, Mehveş Evin kaç yaşında?, Mehveş Evin nereli, Mehveş Evin memleketi